+41… обіцяють міжнародні синоптики для України і світу загалом

глобальне потепління

Як пише метеоресурс Tropical Tidbits, Наступного тижня Україну накриє спека. Синоптики обіцяють до +41. Це буде відбуватися не лише в Україні, а й у світі. Проблема – в діяльності людей.

Україна. Пік температури очікується 8, 10 та 12 липня. Максимальна температура від 8 липня буде на півдні. На сході до +39. У центрі +35. На заході +31.

У цей же період прогнозують ще й потужні магнітні бурі.

Рекордна спека останніми днями спричинила сотні смертей у всьому світі, а також числені лісові пожежі у Європі та Азії. Вчені попереджають, що зміна клімату, спричинена діяльністю людини, призведе до ще більш частих, тривалих та інтенсивних хвиль спеки.

У Португалії та Греції, а також уздовж північного узбережжя Африки в Алжирі внаслідок високих температур виникли лісові пожежі.

Сотні паломників померли через спеку під час здійснення щорічного паломництва до Саудівської Аравії.

У Сполучених Штатах Америки також фіксують аномально високі температури. 

У Сербії метеорологи цього тижня прогнозують температуру понад +40°C. Органи охорони здоров’я оголосили червоний рівень небезпеки та закликали людей не виходити на вулицю.

У сусідній Чорногорії влада також радить людям залишатися в тіні до пізнього вечора.

Нью-Йорк оголосив, що цьогоріч уперше відкриє так звані центри охолодження. Очікується, що температура у штаті Арізона найближчими днями може досягти 45,5 градусів за Цельсієм. Водночас у штаті Нью-Мексико внаслідок лісових пожеж загинуло двоє людей”, – йдеться у матеріалі Reuters.

В Індії, за даними місцевої влади, в період від 1 березня до 18 червня зареєстрували понад 40 тис. імовірних випадків теплового удару та щонайменше 110 підтверджених смертей.

У Греції через високу температуру загинули четверо туристів, ще кількох людей вважають зниклими безвісти. Влада оголосила спеку третього рівня та закрила туристичні об’єкти в Афінах і за межами міста, повідомляє Independent. У країні спостерігається найбільш рання хвиля тепла. На північно-західному узбережжі Криту зафіксували найвищу температуру – стовпчик термометра сягнув +44,5 °C.

Останніми тижнями надзвичайна спека охопила Південну і Південно-Східну Азію. Лише у В’єтнамі зафіксували понад 100 температурних рекордів, передає France 24. Національний центр гідрометеорологічних прогнозів опублікував звіт, який свідчить, що у квітні у В’єтнамі спостерігалися три хвилі високих температур. Наприкінці місяця ртутний стовпчик показував 44 °С у двох містах.

У південній провінції Донг Най через спеку загинули сотні тисяч риб у водоймі. Тепер там вода ледь помітна під ковдрою з мертвої риби. Однак місцеві звинувачують у вимиранні риби ще й владу.

Тим часом у Бангладеш і М’янмі температура побила квітневі рекорди, а від початку року в Таїланді від теплового удару загинуло щонайменше 30 людей. До того ж високі температури частково стали причиною вибуху на складі боєприпасів у Камбоджі. Камбоджа звинуватила спеку у вибуху на складі боєприпасів, який убив 20 солдатів.

Римо-католицькі єпископи на Філіппінах закликають вірян молитися за дощ і зниження температури після того, як спека змусила уряд закрити десятки тисяч шкіл.

У той же час світові метеорологи прогнозують новий кліматичний феномен, який принесе різке похолодання, а саме Ель-Ніньо, яке призвело до стрибка глобальних температур і екстремальних погодних умов у всьому світі.

Як пише Всесвітня метеорологічна організація (ВМО), Ель-Ніньо — це природне підвищення температури поверхні океану в східній і центральній частині Тихого океану, тоді як Ла-Нінья характеризується низькими температурами океану в екваторіальному регіоні Тихого океану і пов’язане з повенями та посухою.

Явище Ла-Нінья спричинить великомасштабне охолодження температури поверхні океану в центральній і східній екваторіальній частині Тихого океану в поєднанні зі змінами тропічної атмосферної циркуляції, а саме вітрів, тиску та кількості опадів. Водночас повернення до Ла-Нінья не означає, що на світ чекає пауза в довгостроковій зміні клімату, оскільки нагрівання Землі ще триватиме через парникові гази, що утримують тепло.

Наш кор.
Фото з сайту Tropical Tidbits

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *