Без категорії

З квітня 2023 впроваджують електронні рецепти на рецептурні ліки: що необхідно знати пацієнтам

Електронні рецепти в Україні запроваджують у кілька етапів. Запуск е-рецепту на антибіотики стартував влітку минулого року, е-рецепт на наркотичні засоби почали формувати восени 2022-го. Цьогоріч у квітні розпочинається третій етап – електронні рецепти на рецептурні ліки. 

Цифровий інструмент сприятиме захисту здоров’я пацієнтів та зменшить випадки самолікування. Адже рецептурні препарати є досить ефективними при лікуванні сотень захворювань, однак неправильне застосування ліків може мати серйозні наслідки. 

Запровадження е-рецепта на рецептурні ліки буде впроваджуватися поступово. Пацієнт зможе обирати, за яким рецептом він купуватиме ліки в аптеці – електронним чи паперовим. 

За інформацією Міністерства охорони здоров’я України, електронний рецепт з квітня поширюватиметься, зокрема, на такі ліки: 

· антибіотики; 

· протисудомні засоби; 

· гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні); 

· препарати для лікування артеріального тиску, серцевих хвороб; 

· деякі антигельмінтні препарати; 

· деякі вітаміни; 

· кроворозріджуючі препарати; 

· антидепресанти, нейролептики та релаксанти; 

· стероїдні лікарські засоби; 

· деякі ліки проти болю, кашлю, антигістамінні та заспокійливі. 

Отримати е-рецепт можна буде у лікарів державних, комунальних та приватних клінік, а також лікарів-ФОПів. Під час огляду лікар формує електронне призначення, вказавши діючу речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції з прийому ліків. 

Якщо пацієнт має хронічне захворювання чи потребує продовження лікування, е-рецепт можна отримати дистанційно у сімейного лікаря з яким укладена угода. Важливо завчасно перевірити інструкцію лікарських засобів, які особа вживає, та якщо вони рецептурні – подбати про отримання відповідного рецепта у свого лікаря у квітні для того, щоби надалі безперешкодно та правомірно придбати ліки за рецептом в аптеці. 

Наш кор. 

Фото ілюстративне. 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *