До Червонограда не їдьте: його нема! Вам у Шептицький!

Шептицький Червоноград перейменування

Компромісну постанову №12043 про декомунізацію і знезросійщення назв українських міст і сіл під час голосування у Верховній Раді підтримав 281 народний депутат. Але залишилося ще кілька одіозних назв…

Прийнята постанова не передбачає перейменування міст Южне, Южноукраїнськ, Павлоград, Синельникове та Первомайськ. За словами народного депутата Романа Лозинського, постанову щодо цих міст Верховна Рада розглядатиме на початку жовтня. Наразі у межах деколонізації в Україні отримають нові назви 4 райони, 10 міст, 56 селищ, 261 село.

Для волинян найцікавішою та найпрактичнішою є історія нової назви сусіднього м. Червоноград, що на Львівщині.

Місто відтепер називається Шептицький, як і однойменний район.

Хто такий Андрей Шептицький, не так давно віднесений Римо-Католицькою Церквою до праведників і мучеників?

Він народився у далекому  1865 р. у с. Прилбичі Яворівського р-ну Галичини. Граф, який залишив світське життя задля служіння Господу. Завжди був послідовним антикомуністом, виступав проти польської та німецької окупації України в часи міжвоєнного періоду та Другої світової. Предстоятель Української Греко-католицької Церкви, митрополит Галицький, архієпископ Львівський (1901-1944 рр.). Єпископ Станиславівський (1899-1900 рр.). Доктор права (1888 р.) і богослов’я (1894 р.)

Його останніми словами на смертному одрі вже в окупованому «другими совєтами» м. Львові 1 листопада 1944 р. були:

«Наша Церква буде… розгромлена більшовиками… Держіться, не відступайте від віри, святої Католицької Церкви… Я виджу відродження нашої Церкви. Вона буде… обіймати цілий наш народ»…

Відродження УГКЦ стало можливим тільки після Незалежності України.

В багатьох населених пунктах Волині на честь Андрея Шептицького названі вулиці, в тому числі і одна з перейменованих у м. Луцьку.

Роман УСТИМЧУК.

На фото: колаж «Історичної правди».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *