Редакційна політика

“Волинська газета” — це громадсько-політичне медіа, яке розповідає про людей Волині, що творять історію та майбутнє.

Ми висвітлюємо важливі суспільні, культурні та політичні події регіону, створюючи відкритий діалог та сприяючи розвитку громадянського суспільства. Ми захищаємо і відновлюємо порушені права людей та юридичних осіб.

Місія та візія

Місія

“Волинська газета” прагне бути головним та авторитетним джерелом достовірної та об’єктивної інформації про події на Волині. Наша місія — об’єднувати та надихати громадян через чесну журналістику, яка висвітлює життя людей, розвиток громад та суспільно важливі теми, формуючи свідоме та активне громадянство.

В наших матеріалах ми прагнемо ставити чіткі запитання та давати на них відповіді: Що відбувається? Чому це важливо? Що ми можемо змінити? 

Ми віримо, що через глибокий та одночасно чіткий аналіз, обговорення ключових питань суспільного життя можна не тільки розуміти актуальні проблеми, але й знаходити шляхи їх вирішення.

Візія

Ми бачимо себе як людиноцентричне  впливове та надійне медіа, яке допомагає сформувати громадську думку. “Волинська газета” сприяє розвитку сильного, освіченого громадянського суспільства. В основі історій нашого медіа — людина, її унікальні історії, досвіди та знання.

“Волинська газета” прагне бути платформою для конструктивного обговорення та розв’язання регіональних проблем. Ми хочемо стати провідником змін, що сприяють прозорості, демократії та прогресу, формуючи свідомих та активних громадян, які прагнуть впливати на життя регіону та робити його кращим.

Вибачення: коли, за що і навіщо?

  • ЧЕСНО
  • ВЧАСНО
  • ПУБЛІЧНО

Ми визнаємо помилки, допущені в матеріалах і розуміємо свою відповідальність за це. 

Якщо ми помилково оприлюднили неправдиву інформацію чи припустилися іншої помилки — ми негайно виправляємо її.

Якщо у роботі подано неправильний факт чи похибка (неправильні цифри,  змінює зміст і сенс матеріалу, ми оновлюємо його та додатково повідомляємо про це в соцмережах. Такі новини додатково позначаємо словом «Виправлено» у заголовку. 

Якщо ми припустилися орфографічної, пунктуаційної помилки, лексичної чи граматичної помилки — якнайшвидше виправляємо інформацію на правильну  без додаткового інформування про це.

Якщо новина ввела аудиторію в оману, широко розійшлася в інших ЗМІ та серед аудиторії, має серйозні наслідки, то ми пишемо окрему новину, де перепрошуємо. Якщо є конкретні люди, кому ця новина нашкодила, автор/ка тексту та головна редакторка пише персонально, аби просити вибачення.

“Чорний список” з ким не працюємо:

  • алкоголь
  • тютюн
  • гемблінг
  • астрологія/таро/ворожки
  • компанії з Росії та проєкти, які мають російське коріння
  • джинса

Статут

Затверджено на основі Статуту ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета», протокол №1 загальних зборів учасників від 21 березня 2017 р.

Розроблено на основі Конституції України, Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», Закону України «Про реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації», Методичних рекомендацій «Юридичні аспекти реформування державних і комунальних ЗМІ» проекту «Свобода слова в Україні» Ради Європи та Європейського Союзу», «Редакційних настанов Бі-Бі-Сі».

Редакційні настанови журналістів ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета».

«Волинська газета» вбачає свій обов’язок у забезпеченні найвищих редакційних та етичних стандартів своїх програм і послуг. Адже поширює не лише друкований носій інформації, але й електронний (сайт та соцмережі). Наше медіа прагне досягнути балансу між нашими правами на свободу висловлювання та інформації і нашими обов’язками, передбаченими чинним законодавством України, міжнародними договорами, підписаними нашою державою, а також настановами та рішеннями НСЖУ, НМПУ та партнерськими міжнародними журналістськими організаціями.

Редакційні настанови журналістів ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета» – це перелік цінностей і стандартів, напрацьованих упродовж багатьох років на основі власного досвіду та досвіду українських та закордонних колег. Вони також систематизують найкращі методи практичної роботи, на які ми сподіваємося від творців і виробників усіх матеріалів «Волинської газети». Незалежно від того, робить їх сама газета чи якась незалежна компанія або позаштатний автор, котрі співробітничають із «Волинською газетою».

Цінностей і стандартів необхідно дотримуватися незалежно від місця перебування штатних чи позаштатних співробітників «Волинської газети». Продюсери та автори матеріалів, які працюють над продуктами для України, повинні пам’ятати, що вироблений ними матеріал може бути переданий у ту країну, якої він стосується, тому повинен відповідати як загальним нормам журналістської роботи, так і специфіці законодавства, релігійних, расових та інших особливостей цієї країни.

«Волинська газета» вбачає своїм завданням забезпечення найвищих редакційних та етичних стандартів своїх матеріалів, програм, проектів і послуг як на Волині та в Україні, так і в усьому світі.

Газета бореться за досягнення балансу між правами журналістів на свободу висловлювання та інформації і їхніми обов’язками – наприклад, поважати недоторканність приватного життя і захищати права дітей, паритетно ставитися до представників різноманітних релігій, поважати гендерні права і права сексуальних меншин.

Кожен автор має право використовувати в публікаціях своє власне ім’я та прізвище, а також свій власний псевдонім, але його особисті дані повинні бути відомими редакції. В разі обґрунтованих підстав для побоювання за життя та здоров’я автора матеріалів редакція залишає за собою право не розголошувати персональних даних аж до того моменту, коли це не буде дозволено рішенням відповідного судового органу. В такому разі всю відповідальність за поширену інформацію несе головний редактор.

Вся текстова, аудіо-, відео- та фото-продукція, вироблена шатними та позаштатними журналістами «Волинської газети» за період їхньої роботи належить на правах інтелектуальної власності ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета». Журналісти в разі зміни місця роботи можуть використовувати свої матеріали, але з обов’язковим зазначенням, що вони були створені під час їхнього співробітництва з «Волинською газетою».

Автор матеріалу повинен якісно, чітко, в необхідному обсязі та у визначений термін виконати завдання головного редактора. Керівник «Волинської газети» вправі внести до тексту, звукового супроводу, відео зображення або текстового матеріалу необхідні виправлення, доповнення чи скорочення, які не спотворюють суті викладеного автором. Журналіст має право не погодитися з матеріалом у новій редакції, письмово виклавши свої аргументи. В такому випадку Головний редактор залишає за собою право оприлюднити свою версію журналістського матеріалу, але за підписом «Редколегія», яка попередньо на своєму засіданні або затверджує таке рішення, або скасовує його.

Жоден працівник «Волинської газети» поза виконанням службових обов’язків не має права підривати честь, гідність та ділову репутацію видання. А також недопустимо використовувати права журналіста для дискредитації «Волинської газети» або використання її для задоволення своїх приватних інтересів.

Оприлюднені Тзов «Редакція обласної громадсько-політична газета «Волинська газета» мають однаковий рівень якості, правової відповідальності та дієвості, незалежно від того, на якому з сучасних носіїв інформації вони розповсюджені від імені «Волинської газети». Матеріали, котрі розміщуються на правах реклами, повинні містити спеціальну рубрику (позначку), інформація про що зазначається у вихідних даних газети.

Правдивість і точність.

Журналісти «Волинської газети» прагнуть завжди бути точними і об’єктивно та різнобічно висвітлювати всі події. Точність має більше значення, ніж швидкість, і часто це не просто питання достовірності фактів. Щоби отримати об’єктивність, ми зважуємо всі відповідні факти та інформацію. Результат нашої роботи має ґрунтуватися на надійних джерелах, твердих доказах, ретельній перевірці і подаватися зрозумілою і точною мовою. Автори «Волинської газети» повинні бути чесні і відверті щодо того, що їм невідомо, і уникати необґрунтованих припущень, маючи при цьому право на власні оціночні судження.

Безсторонність і багатоманітність думок.

«Волинська газета» та її співробітники прагнуть бути справедливими й відвертими, відображати всі значні думки через дослідження діапазону і конфліктів різних точок зору. Вони повинні бути об’єктивними і безсторонніми у своєму підході до предмета. Там, де це доречно, слід надавати професійні судження, але ніколи не підтримувати окрему думку щодо суперечливих питань суспільного життя, або щодо політичних чи трудових суперечностей.

Редакційна незалежність.

Тзов «Редакція обласної громадсько-політична газета «Волинська газета» після завершення процесу роздержавлення – незалежна від інтересів як держави, так і різних партій, релігійних чи клубних організацій. Наша аудиторія може бути впевненою в тому, що видання робить усе від нього залежне, щоб на його діяльність та роботу його співробітників не впливали такі чинники як політичний, кримінальний чи комерційний тиск або будь-які особисті інтереси.

На службі громаді.

Журналісти та всі співробітники «Волинської газети» прагнуть висвітлювати значні події. Для досягнення цієї мети треба бути енергійними з метою дійти суті кожного матеріалу і добре поінформовані при його поясненні. Досвід і знання фахівців додають авторитету й аналізу до погляду на складний світ, у якому ми живемо. Ми маємо звертатися із запитаннями по суті до людей, що обіймають державні посади, і забезпечувати всеосяжний форум для публічних дискусій.

Справедливість.

Результати нашої роботи ґрунтуються на справедливості, відкритості і прямоті. До учасників програм, партнерів зі створення текстових, відео- чи фотоматеріалів, поширення їх у різний спосіб, в тому числі в соцмережах, потрібно ставитися справедливо і з повагою.

Недоторканність приватного життя.

Ми маємо поважати недоторканність приватного життя і не порушувати це право без достатніх на те підстав, хоч би в якій частині світу ми працювали. Поведінка в побуті, листування і бесіди неповинні ставати надбанням громадськості, якщо тільки тут немає чіткої суспільної зацікавленості, а приватні справи суттєво не впливають на громадськість та не шкодять інтересам держави як на загальнонаціональному рівні, так і на місцевому.

Завдання шкоди і образ.

«Волинська газета» та її співробітники намагаються відображати світ таким як він є, охоплюючи всі аспекти людського досвіду та реалій живого світу. Проте ми врівноважуємо своє право на передачу і публікацію нової і суперечливої інформації зі своєю відповідальністю стосовно захисту вразливих категорій людей та осіб із особливими потребами.

Неповнолітні.

Ми завжди прагнемо до збереження благополуччя дітей, неповнолітніх і молоді, які беруть участь і показані в наших матеріалах, незалежно від того, де саме у світі ми працюємо. Ми також маємо ставити на належні місця в розкладі матеріали, що можуть не підходити для дітей. А також уникати оприлюдненню їхніх персональних даних у випадках, передбачених законодавством, релігійними та морально-етичними нормами.

Підзвітність.

Всі журналісти «Волинської газети», штатні і позаштатні, а також усі інші працівники – відповідальні перед нашою авдиторією і зобов’язані поводитися з нею законно, справедливо й відверто. Постійна довіра цієї аудиторії до «Волинської газети» є ключовим аспектом наших взаємовідносин. Ми маємо бути послідовними, визнаючи свої помилки та недопрацювання, і заохочувати культуру готовності робити належні висновки з цих помилок, аби уникати їх у майбутній роботі. Будь-яку пропозицію вийти за межі цих настанов слід обговорювати з головним редактором видання, редакційною колегією, на загальних зборах трудового колективу або під час проведення загальних зборів учасників ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети «Волинська газета».

Особливості трудових стосунків.

Особливості трудових стосунків між працівниками та адміністрацією «ТзОВ «Редакція обласної громадсько-політичної газети» викладені в Колективному договорі, який складається щороку та затверджується на загальних зборах трудового колективу і є обов’язковим до виконання адміністрацією та учасниками ТзОВ.

Вибачення: коли, за що і навіщо?

  • ЧЕСНО
  • ВЧАСНО
  • ПУБЛІЧНО

Ми визнаємо помилки, допущені в матеріалах і розуміємо свою відповідальність за це. 

Якщо ми помилково оприлюднили неправдиву інформацію чи припустилися іншої помилки — ми негайно виправляємо її.

Якщо у роботі подано неправильний факт чи похибка (неправильні цифри,  змінює зміст і сенс матеріалу, ми оновлюємо його та додатково повідомляємо про це в соцмережах. Такі новини додатково позначаємо словом «Виправлено» у заголовку. 

Якщо ми припустилися орфографічної, пунктуаційної помилки, лексичної чи граматичної помилки — якнайшвидше виправляємо інформацію на правильну  без додаткового інформування про це.

Якщо новина ввела аудиторію в оману, широко розійшлася в інших ЗМІ та серед аудиторії, має серйозні наслідки, то ми пишемо окрему новину, де перепрошуємо. Якщо є конкретні люди, кому ця новина нашкодила, автор/ка тексту та головна редакторка пише персонально, аби просити вибачення.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *