У рідному селі видатного українського письменника-фантаста Леоніда Панасенка сталася дійсно фантастична подія: православні відмовилися переходити в лоно помісної Православної Церкви України, обравши шлях безстрокового перебування в утробі російської православної церкви в Україні. І це відбулося в с. Перковичі Колодяжненської громади Ковельського району майже через 900 днів і ночей після повномасштабного вторгнення збройних сил російської федерації в Україну та викритті десятків промосковських служителів культу в державній зраді!
Підготовка до голосування була емоційною. Як повідомляє ІА «Волинські новини» з посиланням на «Телеканал 12», декан Голобського округу ПЦУ Андрій Сех наполягав, щоб у зборах брали участь усі охочі, оскільки вони парафіяни цього храму і можуть вирішувати питання церковного життя:
«Ви парафіяни цього храму. Можливо, хтось тут не живе, але в паспорті має Перковичі. Він тут народився, він приїхав і він має право прийти в церкву».
Із цим чинний служитель культу від рпц в Україні (легальна назва упц, – ред) благочинний Ковельсько-Введенської округи Василь Сергійчук та його прибічники не погодилися.
Зрештою, голосували тільки ті, хто має місцеву прописку або проживає в селі понад десять років. Із більш як 60 присутніх на зборах право голосу надали тільки чотирьом десяткам місцевих жителів. За крайнім переписом, у 2002 р. у с. Перковичі мешкало 202 особи.
Для голосування поставили дві скриньки: за ПЦУ і за російську церкву. Під час голосування місцеві сварилися. Не обійшлося й без образ.
У підсумку 24 представники релігійної громади висловилися за рпц в Україні. 16 – за ПЦУ.
За Конституцією, церква в Україні відділена від держави. Але кожен громадянин повинен поважати основоположні принципи Української державності, особливо в період війни із російськими окупантами, чиї т. зв. священики благословляють ворогів на убивства українців.
Тому процес переходу православних громад у лоно помісної Православної Церкви України має неабияке значення. Як і поведінка відповідних представників громади. У Колодяжненській сільраді, куди входить с. Перковичі, це, насамперед сільський голова Віталій Кашик, його заступник Петро Оксентюк і секретар Павло Кухта. Хто як депутат представляє цю частину громади, невідомо, адже на сайті інформація про депутатський корпус узагалі відсутня.
Отож, у Перковичах допущена до голосування більшість обрала й надалі бути в духовній єдності із рашистськими окупантами, їхнім «русскім міром» та «рєлігіознимі скрєпамі»…
І це тим більш дивно, що саме з цього села походить визначний український журналіст і письменник-фантаст Леонід Панасенко, який після закінчення факультету журналістики КДУ імені Тараса Шевченка працював у редакціях газет у м. Ковелі та м. Луцьку, потім у м. Дніпро, а згодом у Криму, де хоч часто і друкувався російською мовою, але просував на півострові українську ідентичність. Леонід Миколайович відійшов у Вічність у 2011 р., так і не довідавшись про сучасні промосковські погляди своїх односельчан…
Роман УСТИМЧУК.
На фото порталів «Район. Ковель» та «Decerkva.org.ua»: «у селі Перковичі церква виступила проти переходу до ПЦУ»; дерев’яна церква Святого Архистратига Михаїла.