6 жовтня – День Сил Територіальної оборони Збройних Сил України!

День Територіальної оборони ЗСУ Волинь "сотка"

Це свято було встановлене Указом Президента України 30 вересня 2020 року задля вшанування працівників сектору безпеки і оборони, а також підкреслення важливості територіальної оборони у забезпеченні обороноздатності та територіальної цілісності України. 

Як і в інших областях, на Волині ще до повномасштабного вторгнення рашистів почали формуватися підрозділи ТрО ЗСУ, які в статусі окремих батальйонів підпорядковувалися 100 Окремій бригаді ТрО ЗСУ, якою командували полковник Олександр Скумбрій та полковник Руслан Ткачук.

Батальйони розгорнулися буквально вранці 24 лютого 2022 року та вирушили до виконання завдань на визначені рубежі з оборони Волині з північного напрямку. Один із підрозділів висунувся на Житомирщину, де стримував натиск загарбників та зазнав перших бойових втрат.

А на початку весни 2023 року луцький батальйон приступив до виконання бойових завдань на Бахмутському напрямку Донеччини. За якийсь час на Лиманський напрямок прибули й інші складові «сотки».

За цей час волинська бригада провела чимало успішних наступів та стримала наступ противника на критичних напрямках. Але на певному етапі з’єднання було вирішено переформатувати на 100 Окрему механізовану бригаду Сухопутних військ ЗСУ, В цьому статусі особовий склад зараз і воює на східному фронті російсько-української війни.

І хоча військовослужбовці «сотки» починали велику війну як добровольці з числа особового складу Сил Територіальної оборони ЗСУ, а зараз належать до Сухопутних військ, усвідомлення, що ці люди прийшли за покликом власного серця і без повісток першими захищати Україну зі зброєю в руках та продовжують боронити країну є визначальним для «сталевого» з’єднання та кожного, хто в ньому раніше служив.

У цей святковий день зазвичай проводяться навчання з тактичної, інженерної та військово-медичної підготовки, урочисті заходи, а також відзначаються нагородами найкращі бійці та ветерани.

Остап КАЛИНА.

На фото автора: фронтовий побут тероборонівців; прапор «сотої» бригади.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *