Серед обмежено придатних лише 10% громадян, які повторно проходять військово-лікарську комісію, визнають непридатними до військової служби. Попередні висновки купували чи нові вимоги не залишають шансів хворим отримати статус непридатних?
Про 10% повідомив під час брифінгу 19 листопада начальник Головного управління персоналу Генштабу ЗСУ, полковник Роман Горбач.
Агенція «Укрінформ» сповістила, що що після скасування статусу «обмежено придатний» всі військовослужбовці проходять переобстеження за відповідним планом командування Медичних сил, після якого військові отримають статус або придатних до проходження військової служби, або придатних для проходження військової служби у визначених місцях (тилові підрозділи, підрозділи логістики або ТЦК), або взагалі будуть визнані непридатними та звільнені зі служби.
«Для розуміння, із всіх обмежено придатних десь дуже мала частка – це менше 10% визначається непридатними зараз, під час проходження служби, і приблизно 50 на 50 особовий склад ділиться на абсолютно придатних і придатних у визначених військових частинах», – пояснив полковник Роман Горбач.
Газета «Дзеркало тижня» нагадує, що новий закон скасував статус «обмежено придатний» та передбачає повторне проходження ВЛК, його прийняли у березні цього року. В силу він вступив у квітні.
Військовозобов’язані громадяни, які поки що мають статус обмежено придатних, мусять до 4 лютого 2025 року пройти повторну військово-лікарську комісію.
Особливу увагу приділятимуть тим, хто оформив інвалідність II чи III групи після 24 лютого 2022 року. При цьому це не стосується військовослужбовців, які набули інвалідність внаслідок поранення.
Але як так сталося, що раніше 90% обстежених отримали у ВЛК статус «обмежено придатних до військової служби»? І скільки з їхнього числа волинян?
Остап КАЛИНА.
Ілюстративне фото порталу «Ukr.net».