Сьогодні народився Владика Олег Ведмеденко, який трагічно загинув 3 роки тому…

єпископ Олег Ведмеденко луцька громада "Христового воскресіння"

18 вересня виповнилося б 73 роки  Олегові Ведмеденку, непересічній особистості та духовній особі. Але духовні послідовники світлої пам’яті єпископа продовжують його справу.

Його Преосвященство помер 15 листопада 2021 р., наступного дня після того, як у м. Луцьку на пішохідному тротуарі біля стадіону «Авангард» був збитий нетверезим водієм, який намагався втекти з місця ДТП. Правопорушник був затриманий цивільними громадянами біля ТРЦ «Промінь» та переданий правоохоронцям.

Корінний лучанин Олег Ведмеденко закінчив у рідному місті загальноосвітню школу №9 та музичну школу №1.  З 1978 по 1979 рік працював на Луцькому авіазаводі, де отримав рекомендацію для вступу в Київський інститут інженерів цивільної авіації. З 1979 по 1984 рік він студент денного відділення згаданого вишу.

1984 року, отримавши диплом інженера, влаштувався на роботу в тоді ще діючий Луцький аеропорт, де до 1997 року працював на посадах інженера, а згодом начальника аеродромної служби, заступника начальника аеропорту з авіаційної безпеки.

У 1995 році майбутній Владика вступив до Волинської духовної семінарії УПЦ Київського патріархату на заочний сектор. Закінчив повний курс навчання за І розрядом. З осені 1996 р. використовував здобуті в семінарії знання, бувши постійним автором і ведучим щотижневої релігійно-просвітницької програми «Духовність», активно виступав на радіо, доносив вчення Христове в друкованих медіа та соцмережах…

З лютого 1997 р. при Луцькому кафедральному Свято-Троїцькому соборі УПЦ КП заснував Біблійну школу. Того ж року за власним бажанням звільнився з посади заступника директора Луцького авіапідприємства, і був рукоположений Митрополитом Луцьким і Волинським Яковом у сан диякона з зарахуванням у штат собору. Весною 1997 року прийнятий на посаду інспектора з питань місійної діяльності Луцько-Волинського єпархіального управління УПЦ КП.

До дня Різдва Христового, 7 січня 1998 року, за божественною літургією митрополитом Яковом возведений в сан протодиякона. З 1999 р. отримав посаду заступника голови Волинського крайового братства Святого апостола Андрія Первозваного, керував богословським сектором.

За свою місіонерську діяльність тоді ще протодиякон Олег був нагороджений благословенними грамотами Патріарха Філарета, Митрополита Якова, Єпископа Михаїла, також медаллю на честь 2000-річчя Різдва Христового, іншими церковними відзнаками.

Однак, його нетипове для кліриків трактування православного віровчення неодноразово критикувався консервативною частиною церковної ієрархії…

Тому з 1 листопада 2006 р. він розірвав усі зв’язки з УПЦ КП, а вже 5 листопада того ж року Олега Ведмеденка висвятив у сан священика (ієрея, а затим і протоієрея), патріарх Української Автокефальної Православної Церкви канонічної Владика Мойсей. А 20 листопада, у відповідності до статті 14 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», було зареєстровано Незалежну православну релігійну громаду «Христового Воскресіння» м. Луцька, настоятелем якої було обрано протоієрея Олега Ведмеденка. Вона існує й донині.

28 червня 2012 р. за Божественною Літургією у м. Києві митрополит Київський і всієї України Віктор Української Апостольської Православної звів Олега Ведмеденка у чин єпископа. Вже наступного місяця у Кіблярській обителі на Закарпатті його постригся в монахи з іменем ієромонах Олег. Невдовзі він отримав титул Єпископа Луцького і Волинського. В 2013 році рішенням Священного Синоду АПЦ йому присвоєно титул єпископа Волинського і Галицького.

З 22 листопада 2015 р. і до останнього подиху предстоятель Української Незалежної Апостольської Православної Церкви (УНАПЦ).

Похований у дворі храму православної громади «Христового Воскресіння», настоятелем якої він був за життя. Після загибелі Олега Ведмеденка, новим настоятелем та керівником цієї громади став його син, священик Василь Ведмеденко.

Щодо водія, який вкоротив земний шлях Владики, то 24-річному Романові Савичу 22 лютого 2022 р. суд першої інстанції призначив покарання терміном вісім років та шість місяців позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на дев’ять років. У вересня того ж року Волинський апеляційний суд апеляційну скаргу Романа Савича залишив без задоволення, а вирок Луцького міськрайонного суду від 22 лютого 2022 року залишив без змін.  Де зараз перебуває цей громадянин, наразі широкому загалові невідомо.

Остап КАЛИНА.

На фото з відкритих джерел: владика Олег Ведмеденко (в центрі) під час Богослужіння в луцькому храмі громади «Христового воскресіння», який був збудований ще за його життя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *