Хмельниччина – як птах, що розпростер два крила: південне – подільське і північне – волинське. На другому, десь неподалік від Полонного – одного з найдревніших міст Великої Волині, примостилася і моя мала батьківщина, село Онацьківці, де я прожила свої перші п’ятнадцять років, де почала писати і звідки вирушила у світ широкий. Тож у літературний тур, до якого нас із чоловіком, відомим письменником Володимиром Лисом, запросила Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека, вирушала з особливим хвилюванням. Але цей дивовижний вересень виявився для нас особливо щедрим не лише на тепло небесне, але й на людське. І хоч щоночі в затишному готелі у центрі Хмельницького, де ми зупинилися, чути було тривожні сирени, а останньої – гучні вибухи, вдень ми йшли і їхали на зустрічі з читачами і поринали у сонячну енергетику людського спілкування.
Літературний тур областю був надзвичайно насичений і розписаний буквально по годинах. Він відбувся у рамках культурно-мистецького проєкту Хмельницької обласної бібліотеки «Творча діада» і стартував саме у цій книгозбірні. Ми презентували наші нові книги: роман «Твоя навіки…» та поетичну збірку «Ворожіння на мальві» Надії Гуменюк та роман «Чорнокнижник і дзвонар» Володимира Лиса. Модерувала зустріч директорка книгозбірні Катерина Чабан, залу вщерть заповнили читачі, зустріч також транслювалася онлайн на всі бібліотеки області.
А далі бібліотека Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії, що постала на базі педучилища, де я колись навчалася впродовж чотирьох років, Дунаєвецька, Кам’янець-Подільська, Старокостянтинівська та Полонська книгозбірні. До Полонного приїхали і земляки з мого рідного села. Переповнені зали, зацікавлені читачі, багато запитань, щирі відгуки, надзвичайно світла і тепла аура і, що особливо приємно, демонстрація зачитаних книг Володимира Лиса і Надії Гуменюк – як свідчення того, що їх читають, що ними цікавляться, що вони потрібні людям. А ще були захопливі екскурсії Хмельницьким і древнім Кам’янцем-Подільським, спілкування в літературному музеї, що входить до відомства обласного краєзнавчого і перебуває під опікою обласної влади.
Дякуємо директорці креативної, дуже сучасної і водночас по-домашньому затишної Хмельницької обласної бібліотеки Катерині Чабан та її заступниці Олені Баворовській за цей літературний проєкт і Українському інституту книги за його підтримку! Дякуємо всім бібліотекарям та читачам, з якими зустрічалися, нашим колегам-письменникам – голові Хмельницької обласної організації НСПУ Петрові Малішу, директорові унікального літературного музею Василеві Горбатюку та голові Хмельницької «Просвіти» Віталієві Міхалевському – за те, що всі і дні були поруч, колегам-журналістам – за висвітлення туру та запрошення до студії телерадіокомпанії “Місто”, де також відбулася зацікавлена розмова про літературу, книготворення і книговидання у цей надзвичайно складний для України час.
Низький уклін нашим янголам-охоронцям ЗСУ, завдяки яким маємо змогу писати, читати і зустрічатися! На Хмельниччині, що постійно під ворожими обстрілами, це особливо відчутно.
письменниця, лауреатка літературної премії Кабінету Міністрів України імені Лесі Українки.
На фото: у Хмельницькій ОУНБ; з письменниками – директором літературного музею Василем Горбатюком та головою Хмельницької обласної організації НСПУ Петром Малішем.