Інгредієнти:
Квасоля – 1 скл.;
Картопля – 6 шт.;
Сіль – 1.5 ч. л.;
Олія – 3 ст. л.;
Борошно пшеничне – 4 скл.;
Тепла вода – 1 скл.;
Цибуля червона ріпчаста – 1 шт.;
Перець духмяний мелений – за смаком.
Для підсмажки:
Морква – 1 шт.;
Цибуля ріпчаста – 1 шт.;
Сіль – за смаком;
Перець духмяний мелений – за смаком;
Олія – за смаком.
Замочіть квасолю в холодній воді на 8-12 годин. Почистьте картоплю, але не нарізайте її.
Злийте воду, перекладіть квасолю у велику каструлю, додайте картоплю й налийте в каструлю стільки холодної води, щоб вона покривала бульбу. Поставте каструлю на вогонь, після закипання готуйте 40-45 хвилин, до готовності картоплі.
Просійте борошно у велику миску. Додайте 2 ст. л олії й 0,5 ч. л. солі. Зробіть невеликий отвір посередині суміші й почніть вливати теплу кип’ячену воду й потроху замішуйте тісто.
Щоб зрозуміти чи готове тісто, сформуйте кулю з нього в руках, якщо тісто не прилипає до долонь, воно має потрібну консистенцію.
Залиште тісто в мисці під рушником або харчовою плівкою на 20-30 хвилин при кімнатній температурі.
Почистьте й наріжте кубиками велику ріпчасту цибулину. Розігрійте у сковороді 1 ст. л. олії. Обсмажте цибулю до прозорості, 5-8 хвилин. Підсоліть до смаку.
Коли квасоля й картопля стануть м’якими, вимкніть вогонь і злийте воду. Додайте в каструлю смажену цибулю. Розімніть і перемішайте інгредієнти.
Сформуйте з бобової суміші начинку вареників у формі кульок.
Присипте робочу поверхню борошном.
Розділіть тісто на кілька частин. Розкачайте один шматок тіста й за допомогою великої кружки сформуйте з тіста великі варениці. Трохи розтягніть руками вареницю й покладіть у неї начинку. На Волині заведено робити бобові вареники великими, 2-3 штуки на одну порцію. Ви можете защипувати вареники «гребінцем» або за традиціями сформувати поліський бобовий вареник круглої форми.
Сформуйте всі вареники й виклдіть на поверхню, присипану борошном.
Закип’ятіть підсолену воду у великій каструлі. Обережно опустіть вареники в окріп, а після повторного закипання води варіть їх 15-20 хвилин.
Перекладіть вареники у велику миску.
Окремо, у зручний для вас час приготуйте засмажку для подачі вареників. Для цього очистьте великі моркву й цибулину. Натріть моркву на тертці. Цибулю наріжте кубиками. Підсмажте у достатній кількості олії, впродовж 8-10 хвилин. Залиште до потреби.
Коли вареники будуть готові, викладіть підсмажку у миску до вареників й обережно перемішайте.
Ви можете подавати вареники відвареними, разом із підсмажкою, або додатково підсмажити вареники на сковороді у попередньо розігрітій олії.
Подавайте вареники гарячими.
Смакуйте з задоволенням!
Фото з сайта shuba.life.