14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цей день встановлений Указом Президента України на згадку про завершення будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС у 1986-му році. Це захисна споруда, яка дозволила пом’якшити згубний вплив атома, що вийшов з-під контролю.
Сьогодні українці згадують понад 600 тисяч людей, які боролись із наслідками найбільшої техногенної катастрофи людства.
У Луцьку на меморіальному комплексі “Вічна слава” біля пам’ятного знаку “Жертвам Чорнобиля”, відбувся пам’ятний захід. У вшануванні взяли участь ліквідатори аварії на ЧАЕС та їхні родини, військовослужбовці, рятувальники, правоохоронці, представники громадськості та влади.
«Ліквідатори аварії на ЧАЕС сумлінно і чесно виконали свій обов’язок. Ми не маємо права забувати про їх самопожертву. Багато із них не дожили до теперішніх днів. Із понад 3,5 тисяч волинських ліквідаторів живими залишилось трохи більше тисячі. Мало не щодня вони відходять у вічність. Сьогодні, коли Україна переживає нелегкі часи війни, на захист Батьківщини стали діти, внуки та правнуки героїчних ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, адже лише в єдності думок та дій ми зможемо перемогти ворога», – сказав у своїй промові голова громадської організації «Союз інвалідів Чорнобиля м. Луцьк» Степан Ковальчук.
Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих у боротьбі із невидимим ворогом хвилиною мовчання під звуки символічного Чорнобильського дзвону. Опісля до підніжжя монументу «Жертвам Чорнобиля» поклали квіти та вінки.
Наш кор.
Фото Волинської обласної ради


