Без категорії

З Кабінету Міністрів України

Інформаційний дайджест новин за 17 січня 2024 року (www.kmu.gov.ua)

Дія, Мрія і WINWIN: Мінцифри представило бачення і результати цифрової трансформації України в Давосі

17 січня в межах Міжнародного економічного форуму в Давосі команда Мінцифри разом з Генеральним директором Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) Патрісією Данці провели спільний захід в Ukraine House Davos, присвячений розвитку цифрової України.

Головна ціль — поділитися українським досвідом розбудови цифрової держави, розвитку інновацій та людського капіталу. Під час події команда Мінцифри розповіла про цифрову трансформацію України, результати Дії, роботу над Мрією та стратегією інновацій WINWIN.

«Усі наші проекти та ініціативи спрямовані на те, щоб зробити внесок у покращення роботи Уряду, громадян та країни загалом. Ми не просто запроваджуємо цифрові інструменти чи запускаємо проекти. Ми змінюємо процеси, позбуваємося зайвих процедур та бюрократії. В умовах повномасштабної війни ми маємо бути максимально ефективними та стійкими, щоб захистити країну та врятувати життя, зробити інновації й цифрову економіку новою нормою. Також хочу подякувати Швейцарській агенції розвитку та співробітництва за підтримку наших ініціатив, які впливають на розвиток України сьогодні і в майбутньому», — зазначив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

 

Мінфін та Мінцифри розпочинають опитування держслужбовців, які отримували зарплати за рахунок бюджетної підтримки США

Міністерство фінансів та Міністерство цифрової трансформації України за підтримки проекту USAID / UK aid SOERA та проекту USAID / UK aid TAPAS розпочинають опитування серед державних службовців у застосунку Дія.

Отримувачі заробітних плат за рахунок прямої бюджетної підтримки США у 2022-2023 роках зможуть відповісти на питання чинної системи платежів з держбюджету України.

Завдяки цьому буде зібрано необхідну інформацію для аналізу та вдосконалення системи платежів із держбюджету. У довгостроковій перспективі це сприятиме посиленню контролю за рухом коштів аж до кінцевого отримувача і ще більшій прозорості, у тому числі у використанні коштів допомоги від американських платників податків.

“Опитування в Дії стали зручним способом комунікації між громадянами та державою. Ми провели в застосунку вже 18 опитувань, в яких українці проголосували в Дії понад 13,4 млн разів. Завдяки опитуванням з’явилась можливість отримати швидкий і цінний фідбек від українців. Цього разу вперше запускаємо опитування для держслужбовців, яке дасть змогу проаналізувати, наскільки ефективна система виплати коштів для держслужбовців”, — пояснив Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

 

У Києві відкриють GovTech-центр за підтримки Всесвітнього економічного форуму

Міністерство цифрової трансформації України та Всесвітній економічний форум домовилися про партнерство в розвитку цифровізації та уклали лист про наміри в Давосі. Документ підписали Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, Президент Всесвітнього економічного форуму Бьорге Бренде та керівний директор форуму Джеремі Юргенс.

«У 2019 році Україна переосмислила концепцію цифрової держави: ми вибрали підхід mobile first та запустили державний superapp Дія. Це сформувало культуру цифрової трансформації в Україні та впливає на весь світ. Уряди інших країн цікавляться нашим досвідом, і ми вже співпрацюємо й ділимося досвідом запуску державного застосунку в Естонії. Відкриття Govtech-центру в Києві спільно з Всесвітнім економічним форумом є логічним наступним кроком, і наша команда дуже рада цьому партнерству», — зазначив Михайло Федоров.

 

Матвій Бідний: Спорт сьогодні — єдиний шлях утримувати себе у нормальному фізичному та психологічному стані

У 2023 році залучили півтора мільйона українців до заходів у рамках проекту «Активні парки – локації здорової України». Серед них — 200 тисяч внутрішньо переміщених осіб та понад 22 тисячі ветеранів. Про це розповів очільник Мінмолодьспорту Матвій Бідний в ефірі телепрограми.

Очільник Мінмолодьспорту зазначає, що проект «Активні парки» реалізується в рамках програми Президента України «Здорова Україна». Сьогодні ця ініціатива дуже потужно набирає оберти.

«Нині у нас дуже багато планів на наступний рік, зокрема в рамках цього проекту ми ведемо такі підпроекти, як бігові клуби та клуби скандинавської ходи. Минулого року ми запустили 18 таких клубів. Цього року буде 35», — каже очільник Мінмолодьспорту.

 

Мінцифри пропонує алгоритм дій, як зареєструвати спеціальне майнове право на майбутні об’єкти нерухомості на порталі ЄДЕССБ

Україні триває реєстрація спеціальних майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості. Віднедавна це обов’язково для всіх забудовників. Це дає змогу захистити вклади інвесторів у нове житло, а також уникнути можливих шахрайських схем.

Щоб оформити спеціальне майнове право в ДРРП, необхідно зареєструвати кожен майбутній об’єкт нерухомості як складову частину будинку в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Для цього в системі потрібно:

  • отримати технічні умови;
  • отримати містобудівні умови та обмеження;
  • внести завдання на проектування;
  • внести проектну документацію з ідентифікаторами;
  • внести експертний звіт;
  • затвердити проектну документацію;
  • отримати документ, що дає право на виконання будівельних робіт;
  • отримати рішення щодо адреси на кожну будівлю та складові частини.

Після цього необхідно створити документи щодо спеціального майнового права в ЄДЕССБ.

 

Мінінфраструктури: 95 українських родин придбали нове житло завдяки програмі компенсацій за Житловими сертифікатами

95 українських родин придбали нове житло завдяки програмі компенсацій за Житловими сертифікатами. Мінінфраструктури вбачає вже більш широку географію. Нове житло люди купували у Чернігівській, Харківськівській, Миколаївській, Сумській, Київській, Тернопільській, Львівській областях та у Києві. Бачимо також тенденцію у виборі житла в межах того регіону, де знаходилося знищене. Переважно люди обирають квартири на вторинному ринку нерухомості.

Водночас Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України продовжує працювати над спрощенням механізмів реалізації програми. Урядовою постановою зафіксували, що припинити право власності можна на підставі актів обстеження, складених комісією органу місцевого самоврядування. Ці акти зберігаються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна. Доступ до нього мають державні реєстратори та нотаріуси, що підключені до Реєстру та мають відповідні повноваження. На сьогодні таких нотаріусів вже 1042. Їх перелік можна подивитися за посиланням. Головна мета — усунути незручності та розбіжності, аби максимально спростити шлях від подачі заявки до отримання компенсації, купівлі чи будівництва нового житла.

 

За номером 112 є змога викликати кілька служб реагування, а для осіб з інвалідністю – здійснити виклики за допомогою відеозв’язку

За номером 112 є змога викликати кілька служб реагування, а для осіб з інвалідністю – здійснити виклики за допомогою відеозв’язку. Про це в ефірі національного телемарафону «Єдині новини» розповів заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко.
«Зателефонувавши за одним номером телефону, можна викликати декілька екстрених служб одразу. Окрім цього, у центрів Служби 112 є додатковий функціонал – особи з інвалідністю мають змогу здійснити відеодзвінок та спілкуватись із оператором, використовуючи жестову мову», – зазначив заступник Міністра.

 

Понад 20 тис. українців отримали отримали фінансову допомогу у межах спільного проекту Мінсоцполітики і Дитячого фонду ООН (UNICEF)

Нещодавно стартував спільний проект Мінсоцполітики і  Дитячого фонду ООН (UNICEF). У межах проекту, для проходження осінньо-зимового періоду,  малозабезпечені сім’ї з дітьми, які  проживають в певних районах Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, визначених програмними документами UNICEF, отримують додаткову грошову допомогу.

Право на отримання додаткової грошової допомоги мають малозабезпечені сім’ї з дітьми, у складі яких є дитина з інвалідністю віком до 18 років або які є багатодітними малозабезпеченими сім’ями з дітьми до 18 років, та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій.

Допомога надається за рахунок коштів UNICEF, із розрахунку за три місяці в розмірі 3 600 грн на місяць на кожного отримувача державної соціальної допомоги та додатково – 6 660 грн на кожну дитину. 

 

Протягом 2023 року Укрзалізницею перевезено 148,4 млн тонн вантажів

Зберезня по грудень минулого року Укрзалізниця кожного місяця перевозила в середньому на 23% вантажів більше, ніж за той самий період 2022 року. Завдяки спільній роботі Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури, спецслужб та військових для відкриття Українського коридору, зокрема вдалося наростити перевезення через морські порти.

Таким чином через морські порти перевезено 22,3 мільйона тонн усіх вантажів. У грудні 2023 року компанія вийшла на рекордне вивантаження — 3,8 млн тонн для чорноморських портів з початку повномасштабного вторгнення. Також залізниця майже на 33% наростила обсяги перевезень у напрямку портів Дунаю, зокрема транзитом через Молдову та Румунію.

Через сухопутні переходи перевезено всього 34,4 мільйона тонн.

 

Ініціатива Тримор’я могла б стати майданчиком для втілення проектів з відновлення України, – Тарас Качка

Співпраця в рамках Ініціативи трьох морів в енергетичному, транспортному та цифровому секторах, а також створення економічної та інфраструктурної основи для прискореної інтеграції України до Європейського Союзу – про це йшлося під час панельної дискусії «Будуємо Тримор’я як партнера для європейського майбутнього України» на Всесвітньому економічному форумі у Давосі 16 січня.

«Наприкінці 2023 року Україна стала асоційованим партнером Ініціативи трьох морів. В рамках Ініціативи Балтійського, Адріатичного та Чорного морів країни-члени надали Україні статус партнера групи та підтримали її зусилля щодо приєднання до ЄС. Уряд України високо цінує підтримку наших європейських партнерів, адже така співпраця посилить роль Центральної та Східної Європи у відбудові України та залученні інвестицій, необхідних для сприяння розвитку інфраструктури України», – зазначив заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка у вступній промові.

 

ЄДЕССБ: Алгоритми реєстрації спеціального майнового права на об’єкти незавершеного будівництва або майбутні об’єкти нерухомості

Продовжується державна реєстрація спеціальних майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва та майбутні об’єкти нерухомості. Це дасть змогу захистити вклади інвесторів у нове житло, уникнути можливих шахрайських схем і створити базу доброчесних забудовників.

Сьогодні на порталі ЄДЕССБ доступні 43 зареєстровані заяви від замовників будівництва, а користувачами е-Cистеми розпочато внесення відомостей і створення документів, необхідних для реєстрації спеціальних майнових прав більш ніж на 80 об’єктів будівництва.

Одним із ключових кроків для цього є початкова реєстрація у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва (ЄДЕССБ) кожного майбутнього об’єкта нерухомості як складової частини будинку. Це означає, що замовник будівництва, який має намір продавати майбутні квартири, гаражні бокси, інші житлові та нежитлові приміщення або паркомісця, повинен обов’язково зареєструвати спеціальне майнове право на кожен із цих об’єктів як майбутній об’єкт нерухомості одночасно з реєстрацією спеціального майнового права на подільний об’єкт будівництва – багатоквартирний будинок. Додатково замовник має визначити відсоток від площі майбутнього об’єкта нерухомості, включеного до гарантійної частки.

 

У Києві відбулася презентація виставки «Земні шляхи Небесної Сотні» з нагоди 10-ї річниці Революції Гідності

16 січня відбулася презентація виставки «Земні шляхи Небесної Сотні». Захід організований з нагоди 10-ї річниці Революції Гідності та з метою вшанування пам’яті загиблих Героїв Музеєм історії міста Києва та Національним меморіальним комплексом Героїв Небесної Сотні – Музеєм Революції Гідності.

Вперше в одному місці відвідувачі мають змогу побачити велику кількість персональних речей Героїв Небесної Сотні, унікальних артефактів, зібраних з різних куточків України та сповнених драматичних емоцій.

У відкритті виставки взяв участь т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв. Він висловив вдячність усім, хто підтримує і береже пам’ять про тих, хто віддав своє життя за Україну.

 

У деокупованому селі на Миколаївщині працює нова модульна клініка, встановлена у рамках співпраці МОЗ та ВООЗ

У с. Білозірка Миколаївської області функціонує нова модульна клініка первинної медичної допомоги. Встановлення амбулаторії відбулося у рамках партнерства Міністерства охорони здоров’я України та Всесвітньої організації охорони здоров’я, щоби попри повномасштабну війну забезпечити пацієнтів доступом до необхідної медичної допомоги.

«Щоденно ми бачимо, як російська армія системно обстрілює цивільну інфраструктуру України, зокрема й лікарні. На сьогодні 1 508 об’єктів було пошкоджено та ще 195 об’єктів медзакладів було зруйновано вщент. МОЗ разом із ВООЗ спільно працюють над тим, щоб забезпечити українців доступом до найнеобхідніших послуг первинної медичної допомоги на деокупованих та найбільш постраждалих від війни територіях. Йдеться про встановлення модульних клінік “первинки” та відновлення української медичної інфраструктури. Ми готові оперативно реагувати та надавати потужну відповідь на виклики, спричиненні повномасштабною війною, аби кожен пацієнт мав безперешкодний доступ до медичної допомоги, де б він не перебував», — сказав Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

 

18 січня

 

Оперативна інформація Генерального штабу Збройних Сил України станом на 06:00 18 січня 2024 року щодо російського вторгнення

Розпочалася шістсот дев’яносто четверта доба широкомасштабної збройної агресії російської федерації проти України.

Протягом минулої доби відбулося 78 бойових зіткнень. Загалом ворог завдав 9 ракетних та 128 авіаційних ударів, здійснив 77 обстрілів з реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ та населених пунктах. Внаслідок російських терористичних атак, на жаль, є поранені серед цивільного населення. Руйнувань та пошкоджень зазнали житлові будинки та інша цивільна інфраструктура.

Вночі російські окупанти завдали чергового авіаційного удару, застосувавши 33 ударних БпЛА типу “Shahed-136/131”. Силами та засобами протиповітряної оборони України 22 ворожих БпЛА знищено.

 

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 по 18.01.2024

Загальні бойові втрати противника з 24.02.2022 по 18.01.2024 орієнтовно склали:

особового складу ‒ близько 373600 (+780) осіб,

танків ‒ 6147 (+21) од.,

бойових броньованих машин ‒ 11410 (+38) од.,

артилерійських систем – 8835 (+24) од…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *