Інформаційний дайджест новин за 8 лютого 2024 року
У 2023 році експорт ІТ-індустрії становив близько 6,7 млрд доларів — практично на рівні 2022 року. Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час форуму, що присвячений другій річниці функціонування унікального правового та податкового простору Дія.City. Прем’єр-міністр наголосив, що ІТ-індустрія є пріоритетною галуззю для України. І Уряд робить усе можливе для її розвитку.
Такого висновку дійшли під час зустрічі заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції Андрій Чесноков та керівник міжнародної організацій Global Athlete Робом Кьолером. Вони домовилися щодо подальших спільних із іншими активістами кроків задля блокуванням російських та білоруських спортсменів на міжнародній арені, в тому числі їхньої участі в Олімпіаді в Парижі.
МКІП затвердило новий склад Наглядової ради Українського культурного фонду
Наглядова рада – це один із органів управління Українського культурного фонду. Вона складається з дев’яти осіб: двох визначає президент, двох – МКІП, два представники закладів культури, ще 2 – від громадських об’єднань. Голову фонду обирають окремо інші вісім членів і затверджують наказом МКІП.
В Україні запрацювала оновлена електронна система обліку фонду укриттів для цивільного населення
Працівники ДСНС та поліції проводять моніторинг та щоквартальні обстеження для актуалізації даних щодо стану укриттів. Наприкінці 2023 року кількість укриттів, які відповідають нормам, збільшилася майже на 2 тисячі.
Вакцину болгарського виробництва проти дифтерії та правця (АДП-М) зі зменшеним вмістом антигену на запит Міністерства охорони здоров’я України придбало державне підприємство «Медичні закупівлі України». В країну вже доставлено 1 039 500 доз, наступне постачання складе 18 300 доз. 75% від отриманої кількості буде розподілено до медзакладів в областях, тоді як 25% поставленої вакцини зберігатимуться на національному рівні як резервний запас і можуть бути розподілені в регіони за потреби.
Ігор Клименко: Попри війну, безпекова ситуація в державі утримується на належному рівні
Незважаючи на концентрацію значної частини поліцейських на виконанні завдань забезпечення та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, безпекова ситуація в державі утримується на належному рівні. Це стосується як загального стану криміногенної ситуації, так і протидії злочинності на окремих напрямках.
Міністерство економіки підтримує пропозицію українських виробників внести до розрахунку KPI керівників держпідприємств показники закупівель цими підприємствами товарів вітчизняного виробництва. Про це повідомила заступник Міністра економіки Надія Бігун під час зустрічі з представниками підприємств НАК «Нафтогаз Україна» та українськими постачальниками групи «Нафтогаз».
Сторони співпрацюватимуть щодо наповнення актуальними геопросторовими даними геопорталу національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД) з метою подальшого планування відновлення України та оцінки нанесених збитків за допомогою інструментів аналізу геопросторової інформації.
Олександр Кубраков: Впорядковуємо міжнародні автобусні перевезення
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури поширює послугу електронної черги для перетину кордону автобусами на всі пункти пропуску з країнами ЄС та Молдовою для верифікації виконання міжнародних маршрутів. Загалом, йдеться про 29 пунктів пропуску.
Регіональна політика та децентралізація – це відносно нові напрямки для Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури. Команда взялася за них лише рік тому, коли було створене об’єднане Міністерство. І хоча ми щодня працюємо з викликами війни, з забезпеченням логістики та роботи критичної інфраструктури, відновленням об’єктів по всій країні, питання розвитку територіальних громад і регіонів завжди є і залишатиметься нашим пріоритетом.
Нова послуга в Дії: знаходьте найближче укриття в кілька кліків
Відтепер у застосунку Дія можна в кілька кліків знайти найближче укриття, переглянути про нього інформацію та прокласти маршрут. Так українці зможуть швидко знаходити безпечне та зручне місце під час повітряних тривог.
Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр з питань торговельної політики Департаменту з питань бізнесу та торгівлі Сполученого Королівства та Міністр у справах Лондона Грегорі Уільям Хендс підписали Угоду № 3 у формі обміну листами, якою вносяться зміни до Угоди про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії в частині зобов’язань стосовно лібералізації торгівлі між Сторонами.
Міністр КМУ обговорив майбутню співпрацю з Міністром економіки Латвії
Олег Немчінов зустрівся в онлайн режимі з Міністром економіки Латвійської Республіки Вікторсом Валайнісом. Під час зустрічі сторони обговорили напрямки майбутньої співпраці, а також стан виконання домовленостей попереднього засідання Міжурядової українсько-латвійської комісії з питань економічного, промислового і науково-технічного співробітництва. Окрім цього сторони домовились про проведення 10-го засідання Міжурядової комісії навесні в Україні.
Міністерство фінансів продовжує публікувати інформацію щодо чисельності працівників апаратів державних органів. В інтерактивній аналітичній панелі («дашборді») подано інформацію про чисельність працівників держорганів за 2023 рік у розрізі окремих кварталів.
У Мінагрополітики обговорили питання впровадження європейських норм до кормів тваринного походження
Відбулося чергове засідання робочої групи з питань розвитку м’ясної галузі під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького. У засіданні взяли участь представники Держпродспоживслужби, Держмитслужби та профільних бізнес-асоціацій.
Микола Сольський зазначив, що наразі Україна не експортує до ЄС насіння олійних, сої та буряка, і звернувся з відповідним проханням до Норберта Лінса, оскільки технічне опрацювання цього питання зі сторони Європейської комісії вже завершене, а в подальшому необхідним буде прийняття рішення Радою ЄС та Європарламентом.
Держрибагентство: Оголошені лоти на вилов риби
Суб’єкти господарювання, які планують рибалити у промислових масштабах та задекларували право на це шляхом подання відповідної електронної декларації, можуть подати свої заявки на участь в аукціонних торгах до 20 години 18.02.2024.
На Черкащині запрацювала мобільна аптека
Вже друга область долучилась до створення мобільних аптечних пунктів. Після успішного запуску проекту на Харківщині запрацювала мобільна аптека ще й у Черкаській області. Перший виїзд мобільного аптечного пункту відбувся 8 лютого 2024 року.
За час повномасштабної війни Україна зробила великий стрибок у розвитку сфери defense-tech. Зокрема, завдяки проекту Армія дронів, який дав старт розвитку українському ринку БпЛА. Зараз близько 200 компаній займаються дронами та продуктами в цій сфері, а 67 зразків БпЛА отримують контракти від держави. Ще у 2022 році їх було всього 7.
Україна та Данія посилять розвиток медичного партнерства: підписано декларацію
Міністр внутрішніх справ та охорони здоров’я Данії Софі Льоде відвідала Україну з робочим візитом, під час якого разом з Міністром охорони здоров’я України Віктором Ляшком підписали декларацію про наміри щодо зміцнення співробітництва у сфері охорони здоров’я.
НКЦПФР інформує про оновлення списку сумнівних інвестиційних проектів
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку включила до списку ненадійних інвестиційних проектів ще 11 кейсів. Нагадуємо потенційним інвесторам про значні ризики пов’язані з інвестування через осіб, діяльність яких на території України жодним чином не регулюється.
За координації Міненерго ПАТ «Запоріжжяобленерго» отримало чергову допомогу – спецтехніку, закуплену за кошти Фонду підтримки енергетики України, створеного за ініціативою Міністра енергетики України Германа Галущенка та Єврокомісара з питань енергетики Кадрі Сімсон.
Україна направила сьоме судно в рамках програми Grain from Ukraine
З портів великої Одеси вперше в 2024 році вийшло судно з українською пшеницею в рамках програми Grain from Ukraine. На судні 25 тисяч тонн української пшениці для народу Нігерії. Подія є знаковою, оскільки це перше судно в рамках програми Grain from Ukraine та Всесвітньої продовольчої програми ООН, яке відправлене власним українським морським коридором.
Як цифровізуються регіони: показник інституційної спроможності
Індекс містить 8 субіндексів, 28 індикаторів та 88 показників. Субіндекс — це показник у загальному індексі, який формується на основі середніх значень індикаторів з урахуванням коефіцієнтів. Його використовують для оцінки рівня розвитку цифровізації в кожному регіоні.
Мінреінтеграції: Як евакуюватись із небезпечних районів Запорізької області
Мешканці районів, постраждалих від бойових дій, можуть безкоштовно виїхати до Львова і Хмельницького. Збір та реєстрація на евакуацію відбуваються щоденно о 07:00 на вокзалі станції Запоріжжя-1. Поїзд рушає о 09:50. Для цього забезпечено евакуаційний вагон потяга № 128 Запоріжжя – Львів. Щоб евакуюватися, необхідна також попередня реєстрація. Записатися можна, звернувшись на гарячу лінію Запорізької ОВА за номером: 0 800 503 508.
Заступник Міністра молоді та спорту України з питань європейської інтеграції, голова Наглядової ради Національного антидопінгового центру Андрій Чесноков у рамках конференції «Play the Game 2024», яка триває у м. Тронгейм, Норвегія, провів зустріч із керівником Антидопінгової агенції США Тревісом Тайгертом, у ході якої подякував за підтримку та безкоштовне тестування українських атлетів у рамках ініціативи Всесвітньої антидопінгової агенції із підтримки НАДЦ.
Україна зацікавлена у використанні сучасних технологічних рішень для підвищення економічної ефективності інвестицій у розробку надр. Про це йшлося на зустрічі заступників Міністра енергетики України Миколи Колісника і Світлани Гринчук з представниками однієї з найбільших у світі нафтосервісних компаній – Baker Hughes – директором компанії з комерційних операцій у Європі Джеруном Лейкервельдом та директором із питань глобального уряду і публічної політики Стюартом Тестаром.
Зараз триває перша у світі кібервійна, – Михайло Федоров на Міжнародному форумі з кібербезпеки
Повномасштабне вторгнення росії розпочалося саме з кіберпростору: 14 січня 2022 року російські хакери атакували сайти держустанов. Відтоді зафіксували щонайменше 5 тисяч кіберінцидентів, пов’язаних з російськими кібератаками. Більшість із них — на урядові організації, центральні та місцеві органи влади, а також сектор безпеки і оборони.
Попри виклики, які створила військова агресія росії проти української енергетики, триває інтеграція наших енергетичних ринків до європейських та секторальні реформи, які Україна впроваджує як кандидат на членство в ЄС. Це сприяє зміцненню енергетичної системи та закладає підвалини для її відновлення.
Український коридор сьогодні основний шлях для доступу продукції українських аграріїв на світові ринки. Це є значущим не лише для економічного відновлення України, а і для підтримки продовольчої безпеки світу. За півроку з портів Великої Одеси експортовано понад 15 млн тонн українських зернових вантажів.
На Харківщині закінчуються роботи з відновлення медзакладів, пошкоджених росіянами
З перших днів повномасштабного вторгнення Харківщина, як прифронтовий регіон, зокрема й Малоданилівська громада була під постійними артобстрілами та авіабомбардуваннями, внаслідок чого було пошкоджено та зруйновано вщент багато обʼєктів інфраструктури, в тому числі й медичної.
Держпродспоживслужба: Для українських виробників меду відкрито ринок Китаю
Завдяки злагодженій роботі Держпродспоживслужби та МЗС, а також за підтримки Посольства України в Китайській Народній Республіці, пройдено всі етапи погодження форми сертифіката на експорт меду до Китаю. Процедуру відкриття ринку меду на КНР, яка розпочалась ще в 2019 році, офіційно завершено і зазначений ринок відкритий для вітчизняних експортерів.
Найбільше таких документів було замовлено в Одеському (1 325), Подільському (737), Білгород-Дністровському (596) районах. Отримати витяг громадяни мають можливість у найближчому Центрі надання адміністративних послуг, який обирають самі при замовленні.
Протезування в Україні доступне та безоплатне. Інфографіка
Протезування в Україні доступне та безоплатне – якісний протез можна отримати за рахунок державного бюджету. На забезпечення громадян допоміжними засобами реабілітації закладено 4,5 млрд грн. В умовах війни це важливо як для військових, так і для цивільного населення.
США допоможуть Україні модернізувати програми підтримки бізнесу та проекти по залученню приватних інвестицій. Про це під час зустрічі домовились Перший віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко із послом Сполучених Штатів Америки в Україні Бріджит Брінк та Директором Місії USAID в Україні Джеймсом Хоупом.
Кабінетом Міністрів України затверджено постанову щодо здійснення перерахунку вартості комунальних послуг за період їх ненадання, надання не в повному обсязі або невідповідної якості. Новий Порядок перерахунку стосується послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, а також управління побутовими відходами.
Мінфін у січні забезпечив перерахування з держбюджету 11,8 млрд грн трансфертів до місцевих бюджетів
Залишки коштів на рахунках місцевих бюджетів та бюджетних установ за загальним і спеціальним фондами станом на 01.02.2024 становлять 130,1 млрд гривень. За рахунок цих ресурсів органи місцевого самоврядування і надалі мають можливість забезпечувати фінансування першочергових потреб на місцевому рівні.
Оперативна інформація щодо ворожих обстрілів по Україні
російські окупаційні війська продовжують тероризувати мирне населення України. За минулу добу ворог атакував низку цивільних об’єктів у Харківській, Миколаївській, Дніпропетровській, Київській, Львівській, Херсонській, Донецькій та Запорізькій областях.
Докладніше можна прочитати на Урядовому порталі www.kmu.gov.ua та сторінках Кабінету Міністрів України у соціальних мережах