«Ми від адміністрації напишемо лист з нашою позицією…»

Податки засідання Волинь ОДА

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Троханенко провів чергову зустріч з підприємцями у рамках платформи «Діалог влади та бізнесу». Говорили, в основному, про податки та бронювання.

«Сьогодні питання будуть стосуватися виключно податкового законодавства. Якщо зможемо, то відразу відповімо на ваші запитання, якщо ні – вивчимо їх та згодом особисто ознайомимо вас з результатом», – сказав заступник очільника виконавчої влади області.

Про деталі засідання повідомила пресслужба облдержадміністрації:

«До засідання долучилися начальниця управління організаційної роботи головного управління Державної податкової служби у Волинській області Олена Нікотіна, заступник начальника управління-начальник відділу економічного розвитку департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів облдержадміністрації Андрій Ткачук та щонайменше 40 представників волинських підприємств.

Більшість питань бізнесменів стосувалися законопроєкту щодо збільшення податків з 1 жовтня 2024 року. 

«Я знаю, що сьогодні є дуже багато питань щодо змін законодавства, яке пов’язане із застосуванням військового збору для малого, середнього бізнесу і відповідно збільшення сплати військового збору від нарахувань заробітної плати для роботодавців. Наразі закон має статус проекту і ще не опублікований. Тому важко його зараз коментувати і обговорювати, – сказала Олена Нікотіна. – Однак можливо, якщо цей закон буде опублікований в листопаді, то треба буде сплатити подвійну суму військового збору».

Виконавчий директор Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців Волині Володимир Кривович поцікавився, чи є рахунки для сплати військового збору.

«Для роботодавців, які виплачують заробітну плату і утримують військовий збір, нараховують і утримують зарплати, рахунки не змінилися. З’явилися нові рахунки для фізичних осіб підприємців, які будуть вперше сплачувати  військовий збір», – зазначила посадовиця.

Водночас директор ТзОВ «Ізолфа Трейд» Олександр Киричук розповів, що вже заплатив авансом 5% військового збору. Якщо зміна ставки відбудеться в листопаді, сплачені суми знайдуть відображення в переплаті.  

Також під час зустрічі Олена Нікотіна спростувала міф про те, що підписання закону спеціально затягується для того, щоб потім автоматично у всіх виник податковий борг.

«В нас програмне забезпечення працює так, що у разі несплати того чи іншого платежу автоматично нараховується штрафна санкція. В цьому випадку буде доопрацьоване програмне забезпечення і ці суми, які можливо будуть нараховані – скасовуються», – розповіла.

Потому бізнесмен із Мелітополя Денис Катюха, який з початку повномасштабного російського вторгнення переїхав на Волинь, запитав чи потрібні додаткові документи чи достатнього договору з військовою частиною для застосування нульової ставки ПДВ в разі продажу товарів для потреб ЗСУ.

«Ви повинні мати первинні документи, які підтверджують, що ви здійснили продаж цього товару. Зрозуміло, що до вас звертаються військові частини з листами. Це також є документи, які підтверджують, що ви надаєте цільову допомогу чи продаєте товари для ЗСУ», – сказала начальниця управління організаційної роботи головного управління ДПС у Волинській області.

Також Денис Катюха запитав, чи є можливість списання витрат на втрачене майно , що перебуває на окупованій території. Олена Нікотіна відповіла, що у разі неможливості виконання зобов’язань, платник може звернутися в податкову службу із заявою скориставшись наказом Мінфіну від 29.07.2022 року №225.

«Ця заява буде розглянута комісією. Про результати розгляду вас проінформують» – зауважила посадовиця.

Очільник ТзОВ «Ізолфа Трейд» порушив проблему оподаткування для імпортерів, які завозять товар з Європи. Він пояснив, що компанія змушена сплачувати податок на додану вартість наперед, коли товари розмитнюються, але через систему обліку ПДВ іноді виникає ситуація, коли сплачений ПДВ обкладається податком ще раз. Це створює фінансове навантаження, оскільки потрібно знаходити обігові кошти для повторної сплати, навіть якщо в майбутньому компанія отримає ці кошти назад. Олександр Киричук запропонував змінити періодичність сплати ПДВ хоча б на поквартальну.

«Є такі ситуації і вони, думаю, не лише в мене. Але ми розуміємо, що зараз війна і, можливо, вирішення цієї проблеми не на часі», – додав підприємець.

Водночас Олександр Троханенко зазначив, саме завдяки роботі бізнесу держава може спрямовувати кошти з податків на ЗСУ, ветеранську політику, медицину, освіту та ліквідацію наслідків російських атак по Україні. Тому підтримка та допомога підприємцям для влади є важливим завданням.

«Ми від адміністрації напишемо лист з нашою позицією щодо цього питання на Комітет Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, який може рекомендувати внести зміни в законодавчу норму», – сказав заступник голови.

У виконавчій владі області нагадали, що при Волинській облдержадміністрації створили платформу для діалогу бізнесом. Зустрічі з підприємцями проходитимуть регулярно в онлайн та офлайн форматах. Під час нарад кожен може донести свої пропозиції щодо покращення економічного клімату в регіоні та озвучити питання, які негативно впливають на розвиток підприємництва.

На наступному засіданні говоритимуть про визначення підприємств критичними та про бронювання фахівців.

Сергій ШРАМЧУК.

На фото пресслужби облдержадміністрації: Олександр Троханенко (в центрі); виступає Володимир Кривович.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *