Формування україноцентричних націоналістичних поглядів у молодих людей — це зовсім не просте завдання, але водночас найважливіший виклик для збереження та вдосконалення Української Державности.
Ми поспілкувалися із головою Луцького осередку організації “Центурія” та довідалися, як центр формування нової української молоді робить неоціненні доробки у громадську українську справу.
Заснування
“Центурію” створили в серпні 2020 року. Засновником організації є 2-й командир полку «Азов», майор Ігор Михайленко «Черкас». У фундамент започаткування організації увійшло розуміння важливості виховання української молоді.
Голова Луцького осередку Сергій в коментарі “Волинській газеті” зауважує: “На той момент держава і суспільство не готувалися до повномасштабної війни, тому обов’язок підготовки до неї, у першу чергу пасіонарної молоді, взяли на себе ветерани Азову через створення організації “Центурія”.
Місія та історія
Головною місією організації є всебічний розвиток юнацтва. Осередок спрямований також на популяризацію здорового способу життя, сімейних традиційних цінностей та, звичайно ж, наріжний камінь українського націоналізму. Виходячи із цього, неабияку увагу приділяють поширенню розуміння української історії. Сергій каже, що таким чином кожен має усвідомлювати те, за що ми боремось.
У стінах осередку регулярно проводять тематичні лекції, історичні кінопокази. Не обходиться і без відвідування музеїв та походів, аби дослідити рідні краї.
“Також в Центурії існує проєкт “Спадщина”, спрямований на популяризацію та збереження забутих історичних пам’яток України”, — додає голова осередку.
Успішні ініціативи
Ініціативи Центурії головним чином були спрямовані саме на підготовку громади до неминучого вторгнення великої війни.
“Дуже важливою та ефективною була ініціатива «Тотальний Опір», у яку входили ветерани полку Азов, які їздили по всій Україні та проводили вишколи для цивільного населення. Потім на її основі було розпочато всеукраїнську кампанію “Не панікуй – готуйся!”, — акцентує глава п. Сергій.
Крім того, осередок як тоді, так і зараз займається вишколом громадян. Мається на увазі навчання, тренування людей переважно в контексті громадської безпеки чи оборони.
Військовий вишкіл: програми та тренування
Як ми зазначили вище, в осередку присутні вишколи громадян. У першу чергу серед програми це заняття з тактичної медицини, а саме вивчення алгоритму M.A.R.C.H. (абревіатури на позначення послідовності надання медичної допомоги: М — Massive Hemorrhage (масивна кровотеча);А — Airway (дихальні шляхи); R — Respiration (дихання); C — Circulation (кровообіг); H — Hypothermia/Head Injury (гіпотермія/травма голови).

Сергій каже, що заняттях із медицини навчають зупиняти масивні кровотечі (накладення турнікетів, тампонування тощо.). Знання з майстерки стануть у пригоді як на фронті, так і в цивільному житті.
Щодо інших тренувань, то це тренінги із тактики, де юнацтво навчається основ поводження зі зброєю, будови та базові стійки.
Голова центру зазначає додатково, що крім усього, вивчають також сферу FPV (First Person View, або «вид від першої особи»).

Молодь і Центурія: що найбільше імпонує вихованцям
Голова центру каже, що велика частина молоді зацікавлена у розвиткові себе саме в Центурії. Тому осередок пропонує молодим націоналістам розвиток у численних напрямках. Потім додає, що атмосферу братерства та цілісності осередку неможливо передати словами.
“На щастя, існує велика частина молоді, яка цікавиться нашою організацією. Звісно, хотілось, щоб це була значно масштабніше. Молоді Центурія пропонує різнобічний розвиток у багатьох напрямках. До прикладу, заняття з тактики, тактичної та цивільної медицини, лекції по вивчення історії України та базису українського націоналізму, тренування зі змішаних єдиноборств та ножового бою. Також, ми не відстаємо від новітніх технологій.
Але найголовніше, що ми даємо — це знайомства з надзвичайно крутими людьми, які стають для тебе другою сім’єю. Відчуття побратимства та єдності неможливо передати словами”, — каже Сергій.
Загалом молодь приходить із різними інтересами. Комусь сподобалися тренування зі змішаних єдиноборств, когось цікавить тактична медицина, а хтось зацікавився лекціями. Не зважаючи на різні початкові інтереси, молодь починає цікавитися всім потроху та згодом вливається в колектив.
Як оцінює себе “Центурія”?
“Своєю діяльністю ми показуємо, що в середовищі українського громадянського суспільства є пасіонарна молодь, яка усвідомлює час, в якій вона дорослішає. Відповідно до цього вона і діє, розвиваючи себе, сприяючи посиленню волонтерських та оборонних проєктів, готується до можливого залучення до Сил Оборони”, — ділиться очільник Луцького осередку.

Вступ
І наостанок, аби вступити в організацію і стати вихованцем достатньо досягти 14-річного віку, бути громадянином України та базово бути обізнаним у національно-державницькому світогляді.
Щоби стати членом організації, ви можете написати на офіційні обліковники Центурії в Телеграмі та Інстаграмі.
Автор: Ростислав ШВАНИК
Редакторка: Ольга ДАНИЛЮК
Фото: Центурія.