Дуже вмотивована піхота

24 ОМБр бої Часів Яр повернення з СЗЧ

Усім буває важко. Але повернення – це сміливість, яка теж заслуговує на повагу. Не треба боятися зробити крок назустріч побратимам і собі. Для повернення з СЗЧ або дезертирства запрацював оновлений алгоритм дій військовослужбовців, який діє після 1 березня 2025 року. А як на практиці колишні порушники законодавства стають доблесними воїнами, розповіли в 24 Окремій механізованій бригаді імені короля Данила Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.

Один із мікрорайонів міста Часів Яр на Донеччині. В підвалі будівлі здійснює координацію бойових дій ввіреного особового складу молодий командир стрілецької роти з позивним “Юрист”. Лейтенант постійно в роботі, тож враженнями про якісний склад солдатів і сержантів, які повернулися після СЗЧ у його розпорядження, ділиться в коротких перервах між взаємодією з тими, хто буквально “на нулі”:

“У мене зараз на позиціях бійці, які повернулися на військову службу за спеціальною програмою. Вони там просто вітер! Думаю, що п***ри цеглинами се**ть, коли ці хлопці виходять на “еспешку” (спостережний пункт). Це просто космос. Зазвичай визначеного “бека” (боєкомплекту) вистачає на тиждень інтенсивних боїв. А вони все використовують за три-чотири доби! І не просто вхолосту: і дронами по “норках” ворожих накидують, і з “труби” (міномета) можуть теж непогано влупити, і зі “стрілкотні” (стрілецька зброя) чіткесенько відпрацьовують…”.

Ці ж бійці, як зазначає ротний командир, коли в одному з бойових епізодів окупанти  зуміли ненадовго застрибнути в наші траншеї, вибили ворога і відновили позиції.

“Справжні фахівці. Коли такі люди повертаються в стрій, це реальне свято! Це така дуже вмотивована чітка піхота! Я просто обожнюю з ними працювати!”, – каже командир роти.

До речі, Державне бюро розслідувань нещодавно роз’яснило оновлений алгоритм дій для військовослужбовців, який почав діяти з 1 березня 2025 року. Важливо: якщо повернення відбулося впродовж трьох діб, то кримінальне провадження не порушується, відновлюються виплата грошового та здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення.

У випадку, коли самовільне залишення частини вчинено вперше і військовослужбовець бажає повернутись на службу, то порушується кримінальне провадження; військовий особисто звертається через застосунок Армія+ до командира (начальника) військової частини (установи) та отримує письмову згоду на подальше проходження служби; військовослужбовець подає до прокурора, органу досудового розслідування (ДБР або Нацполіції), суду клопотання про намір повернутися на службу та додає письмову згоду командира; до суду направляються матеріали для звільнення такого військовослужбовця від кримінальної відповідальності, яким приймається відповідне рішення; військовослужбовець надає командиру рішення суду та повертається на службу.

Коли СЗЧ вчинене повторно або військовослужбовець не бажає повернутись на службу, то порушується кримінальне провадження; військовослужбовця розшукують і затримують; щодо нього обирається запобіжний захід та направляється до суду обвинувальний акт; судом виноситься вирок (за вчинення СЗЧ передбачено покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років).

Таким чином, усім буває важко. Але повернення – це сміливість, яка теж заслуговує на повагу. Бійці, які після СЗЧ воюють у “Королівській бригаді”, не побоялися зробити крок назустріч побратимам та собі, і вчинили правильно! Серед них, до речі, захищає Україну і чи мало волинян!

Аж раптом тривожне повідомлення командирові роти по рації. Офіцер, який родом із міста Миколаєва, підтверджує прийом і віддає наказ:

“Так, хлопці! Повна бойова готовність! Якщо вони полізуть, треба буде відпрацювати по повній!”.

Бойова робота триває. Як і битва за Часів Яр.

Поповнити сталеві лави 24 ОМБр імені короля Данила є можливість, звернувшись у Рекрутинговий центр бригади за тел. 066-837-83-54.

Відділ зв’язків з громадськістю управління комунікацій Оперативного командування “Захід”.

Фото Відділення комунікацій 24 Окремої механізованої бригади імені короля Данила.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *