«У новий відпочинковий сезон стартуємо з надією, що всі, хто надає і отримує послуги, будуть відповідальними, діятимуть у згоді з законом і робитимуть свій вклад у популяризацію і розвиток нашого озерного краю», – сказав Секретар Шацької селищної ради Богдан Тимощук на нараді, яка відбулася з приводу нового сезону відпочинку. Але чому так мало сплачено податків? І чи додаткові блокпости і ретельна перевірка чоловіків мобілізаційного віку сприятимуть збільшенню відпочивальників?

У Шацьку відбулася нарада з суб’єктами господарювання, які здійснюють свою діяльність на території громади в місцях літнього відпочинку.
Участь в офіційному зібранні взяли керівництво Шацької селищної ради, Ковельської РВА, ГУ ДПС у Волинській області, представники районних установ і служб, правоохоронних та контролюючих органів.
Мета наради, як повідомляється на офіційному сайті ОТГ, – налагодити діалог і тісну співпрацю між представниками усіх відповідальних сторін у питаннях організації якісного, безпечного відпочинку, повної та вчасної сплати податків і зборів надавачами послуг.

«Ми виявили 576 суб’єктів, які подали в інтернет оголошення про здачу в оренду житла відпочивальникам. З них лише 70 сплатили туристичний збір. Відповідно минулого року в бюджет громади надійшло 300 тис. грн туристичного збору від фізичних осіб і стільки ж від юридичних. Для нашої туристичної громади це дуже мізерні надходження. Маємо спільно напрацювати подальші кроки, аби бізнес прозоро працював влітку, в повній мірі сплачував податки і збори та наповнював місцевий бюджет», – зазначив Богдан Тимошук, Секретар Шацької селищної ради.
Ольга Черен, начальниця Ковельської районної військової адміністрації, подякувала за чітку громадянську позицію тим, хто прийшов на нараду. При цьому наголосила, що цьогоріч суттєво зміниться підхід до надавачів житла, які не декларують свої доходи. Вся інформація про них буде спрямована до податкової служби, в правоохоронні та контролюючі органи, і, як результат, будуть вжиті відповідні заходи.

Володимир Войтанік, начальник Ковельського районного управління ГУ ДСНС України у Волинській області, повідомив, що в Шацькій громаді визначено 8 місць для купання в озерах. Відповідно на пляжах повинні функціонувати рятувальні пости. На жаль, на сьогодні вони облаштовані не скрізь.
На важливості дотримання правил безпечного відпочинку у Шацькій громаді, яка розташована в контрольованому прикордонному районі, наголосив Роман Яровий, начальник Ковельського РУП ГУНП України у Волинській області. Акцентував увагу присутніх на необхідності дотримання комендантської години суб’єктами господарювання і відпочивальниками, забороні продажу алкоголю неповнолітнім, наявності у підприємців всіх дозвільних документів на провадження діяльності, офіційному працевлаштуванні, проведенні розважальних заходів і дискотек з дотриманням допустимих норм шуму. Також зазначив, що є потреба у встановленні на центральній набережній у Світязі додаткових відеокамер.
Зі слів Романа Ярового, поліція та працівники РТЦК та СП мають право перевіряти місця проживання осіб, які приїхали в прикордонну громаду на відпочинок, їхні транспортні засоби і речі. Крім того, у громаді будуть встановлені додаткові блокпости, аби попередити випадки незаконного перетину державного кордону.

У Шацькій громаді з початку року працює водна поліція, яка в літній період виявлятиме порушників і забезпечуватиме правопорядок на водоймах та в прибережних зонах.
Олександр Котюн, заступник начальника ГУ ДПС у Волинській області, начальник відділу адміністрування податку на доходи фізичних осіб, повідомив, що за січень минулого року підприємці громади сплатили ПДФО в сумі 4 млн. грн., за червень – 6 млн. грн, за липень – 4 млн. грн.
«Тобто, різниця між зимовим і літніми місяцями по надходженнях до бюджету майже непомітна. А це свідчить про тотальну тінізацію послуг надання в оренду житла у Шацькій громаді. Ми прорахували, як би мало бути в умовах повної сплати податків: 8 млн. грн. туристичного збору і 34 млн. грн. – ПДФО» – зазначив Олександр Йосипович.
Люди, які здають в оренду житло у літній період, повинні реєструватися підприємцями або декларувати свої доходи. На жаль, за минулий рік подано всього 9 декларацій. Головне управління ДПС у Волинській області матиме списки всіх громадян, які здають у Шацькій громаді житло відпочивальникам. Вони всі мають задекларувати доходи за минулий рік. Якщо ж вони цього не зроблять добровільно, це буде порушенням умов ведення діяльності, за що передбачена адміністративна відповідальність.
Попри те, що ціна ліцензій на продаж алкоголю і тютюнових виробів є помірною (відповідно 640 і 400 грн на рік), далеко не всі підприємці Шацької громади працюють прозоро і сплачують податки – на цьому під час наради наголосив Роман Денисюк, начальник управління контролю за підакцизними товарами ГУ ДПС у Волинській області. З 498 господарських одиниць, які функціонують у громаді, станом на 1 червня 217 не задекларували жодної гривні і не сплатили податків.
«Ми постійно моніторимо ситуацію. Якщо за пів року від суб’єкта господарювання немає проплат, до нього будуть застосовані заходи податкового контролю», – зазначив податківець.

Питання поводження з твердими та рідкими побутовими відходами висвітлив Богдан Тимошук, Секретар селищної ради, наголосивши на необхідності суб’єктам господарювання укладати договори на вивезення ТПВ з КП «Добробут». Вивезенням РПВ займатимуться комунальне підприємство та власники асенізаційних машин після реєстрації ФОПами. Поки не почала працювати система каналізування, на центральному пляжі Світязя цього літа функціонуватимуть біотуалети. А вже наступного року біля озера можуть з’явитися добротні санвузли.
Подальший розвиток ситуації покаже, чи всі, хто надає і отримує послуги, будуть відповідальними, діятимуть у згоді з законом.
Сергій ШРАМЧУК.
Фото пресслужби Шацької ОТГ.