У час війни, коли для відновлення пошкодженої в боях техніки ЗСУ катастрофічно не вистачає виробничих потужностей, корпорація «Богдан Моторс» заявила про банкрутство. Луцький автозавод фактично продано за безцінь, і на його місці зведуть чергові багатоповерхові хмарочоси?!
Ще у вересні 2024 р. стало відомо: Луцький автозавод «Богдан Моторс» продали за 250 мільйонів. ПрАТ «Автомобільна компанія «Богдан Моторс» – автовиробника з корпорації «Богдан» – у серпні виставили на продаж. За результатами аукціону приміщення і землю збанкрутілого підприємства за 250,5 мільйона гривень викупила луцька фірма «ЖК Дрім таун», пов’язана з будівельною компанією «Єврохолдінг».Як зазначали колеги з ІА «Конкурент», йдеться про 12 земельних ділянок загальною площею 17,73 гектара, а також розміщені на них будівлі, споруди і обладнання, розташованих по вулиці Рівненській, 42.
Депутат міськради Андрій Лучик із цього приводу заявляв:
«Очевидно, що на місці викуплених потужностей вже не буде промислового виробництва. В перспективі найближчих років там може розпочатися будівництво нового житлового кварталу. Адже «Єврохолдінг» (власник Андрій Соловейчук, – ред.) зараз – один із найбільших забудовників у Луцьку».
З його слів, для реалізації такого амбітного плану потрібно буде переглядати містобудівну документацію. Бо, наприклад, згідно з Генеральним планом міста Луцька, ці 18 гектарів позначені як промисловий район.
Найгірше, що Україна втратила потужний автозавод, сучасні виробничі потужності та кваліфікований персонал.
Наразі ж нові власники, крім продажу обладнання на металобрухт, зайнялися ремонтом головного офісу, де колись був кабінет директора і ексгубернатора часів президентства Петра Порошенка – Володимира Гунчика.
Сміх та й годі: на паркані вивісили оголошення про працевлаштування… швачок.

І куди дивляться дуже великі державні мужі на такий класичний приклад безгосподарності?
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора та журналу “Перець”, 1982 р.: головний корпус ЛуАЗу, липень 2025 р.; карикатура на тему безгосподарності.