Мешканцям кількох сіл Підгайцівської громади обмежили доступ до лісу. Масив, де люди завжди збирали гриби-ягоди, обнесена парканом, з’явились металева брама з домофоном і триповерхова спостережна вежа, перекрито і дорогу, яка навпрошки сполучає 4 села і задля будівництва якої місцеві жителі відмовилися від частини своїх паїв.
Про це інформує Волинська газета, посилаючись на Волинську обласну раду.
Дану проблему обговорили на засіданні профільної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів.
Участь у її роботі взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт. Також були запрошені уповноважені представники жителів громади, Підгайцівської сільської ради, ГУНП та Держекоінспекції у Волинській області.
Голова постійної комісії Юрій Ройко зазначив, що депутати вже розглядали проблему обмеження доступу місцевих жителів до лісу. Представниця ініціативної групи Марія Вакульчук додала, що місцеві мешканці вже понад три роки відстоюють своє право безперешкодного користування лісом:
«В які інстанції ми тільки не зверталися, в тому числі і в Київ, і до Уповноваженого з прав людини. Але проблема не тільки досі не вирішена, парканом обносять вже не лише ліс у селі Звірів, а й водоохоронну зону річки Конопелька біля села Олександрія».

«Депутати цілковито на боці людей, бо має місце грубе порушення їхніх конституційних прав. Однак обласна рада не є правоохоронним чи контролюючим органом, тому ми скористалися інструментами, якими наділені відповідно до закону і повноважень. Після першого розгляду на комісії було спрямовано колективне депутатське звернення до СБУ, БЕБ, НАБУ, Прокуратури, Нацполіції, Державної екологічної інспекції з вимогою дати правову оцінку законності таких дій», – поінформував заявників Юрій Ройко.
За його словами, в офіційних відповідях СБУ, БЕБ І НАБУ поінформували, що не знайшли у викладеному достатніх підстав для відкриття проваджень за їхньою підслідністю. Держекоінспекція в області констатувала, що доступ громадян до лісів державної і комунальної власності не може обмежуватися відповідно до Конституції, а капітальні споруди зведені всупереч природоохоронному законодавству. Що ж до ГУНП у Волинській області, то у листі вони підтвердили, що за фактом самовільного будівництва ще у липні 2022 року відкрито кримінальне провадження.
Присутній на комісії заступник начальника слідчого відділу обласного Управління Нацполіції Юрій Пурлінський повідомив, що на тепер у справі триває будівельно-технічна експертиза за результатами якої і буде прийняте процесуальне рішення. Він також додав, що паралельно слідчими розпочато кримінальне провадження проти поки що невстановлених осіб – представників державної влади, які й забудували зоологічний заказник. Третє провадження відкрито за фактом огородження річки Конопельки, яка, до слова, слугує магістральним каналом осушувальної системи.
За результатами розгляду постійна комісія вирішила повторно звернутися до ГУНП щодо стану досудового розслідування, Підгайцівської сільради для з’ясування інформації про право власності чи іншого речового права на земельну ділянку поблизу р. Конопелька і щодо наявності дозволів, погоджень будівництва капітальної споруди та огорожі на ній, а також Держекоінспекції щодо дотримання меж прибережної захисної смуги.
Наш кор.
Фото з відкритих джерел та облради.

