Генерали: одні хворі, в других «елементи самопіару», треті судяться з державою…

Віктор Муженко пенсія Валерій Залужний відставка Олександр Сирський самопіар

Перемир’я зафіксує поразку України, а встановлення чітких термінів служби можливе лише теоретично, однак на практиці, з огляду на виклики війни – це нереально. Так вважає генерал армії Віктор Муженко, Головнокомандувач ЗСУ часів президенства Петра Порошенка у 2014-19 роках. Демонструє обізнаність, закликає до  професіоналізму та чесності, але про те, як відсудив у держави більшу пенсію – мовчить…

У великому інтерв’ю для «Радіо Свобода» Віктор  Муженко ділиться своїм баченням ситуації на фронтах: він вважає, що Покровськ має великі ризики опинитися в блокаді, що призведе до втрати Україною всієї Донецької області.

Виявляється, після звільнення з військової служби, котре забезпечив відповідним указом без пояснення причин тоді ще новообраний Глава держави Володимир Зеленський, відставний генерал трудиться в Центральному науково-дослідному інституті ЗСУ на посаді головного спеціаліста і займається питаннями, «скажімо так, певних прогнозів, опрацювань теоретичних положень в ті документи, які готуються і потім розглядаються і в Генштабі, і частково в Міноборони». 

Серед іншого він охарактеризував нинішнього Головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського:

«Мені важко оцінити від всіх категорій військовослужбовців – від солдатів, сержантів, офіцерів різного рівня, тактичного рівня, тобто молодших офіцерів, старших офіцерів. Я думаю, що, зважаючи на те, що з’являються певні негативні відгуки, особливо які стосуються можливих елементів такого самопіару, я хотів би йому просто порадити, що він (Олександр Сирський, – ред.) себе може увіковічити як Головнокомандувач ЗСУ, який зупинив російську агресію. І це не стосується якихось іменних ознак імені його чи ще когось, це не стосується якихось незрозумілих елементів антуражу навколо нього, а саме виконання ним своїх функціональних обов’язків по керівництву такою потужною машиною, якою є зараз ЗСУ і взагалі Сили оборони України».

А ось що він сказав про звільнення генерала Валерія Залужного за рішенням ВЛК ніби то через поганий стан здоров’я:

«Що стосується сприйняття, думаю, основна реакція була – це засудження таких дій. Принаймні, ті генерали і офіцери, які звільнялися до цього раніше, які проходили ще службу, були дуже здивовані таким кроком (звільненням Валерія Залужного з лав ЗСУ «за станом здоров’я», – ред.)… Виникає така думка, що армією керували непридатні за станом здоров’я керівники. І тоді виникає запитання: наскільки вони наповну виконували свої обов’язки, наскільки ефективно вони здійснювали управління? Можливо, саме стан здоров’я їм і заважав виконувати обов’язки?»

Загалом, за даними Віктора Муженка, з 2019 року по 2024 включно рік звільнено щонайменше 140 генералів. Якщо брати раніше, то ця кількість ще більше зростає. Це достатньо багато. Якщо з 2022-го по 2024 рік звільнився 41 генерал, то це говорить про те, що не всі з них, скажімо так, не відповідали посадам:

«Було, на мою думку, дуже багато достойних людей, які в силу тих чи інших причин, незрозуміло мені, з яких, були звільнені зі своїх посад, а потім звільнилися і з лав ЗСУ».

А от щодо себе самого Віктор Муженко скромно промовчав. І стосовно того, як недавно відсудив у держави гігантське збільшення пенсії!

Зокрема, у листопаді ц. р.  стало відомо: навесні 2024 року позивач звернувся до Пенсійного фонду з вимогою перерахувати його пенсію, починаючи з 1 лютого цього року. Для цього Віктор Муженко подав оновлену довідку про розмір грошового забезпечення. Однак столичне управління Пенсійного фонду відмовило військовому пенсіонеру. Це стало підставою для звернення до суду.

Портал «Главком» деталізує:

«Окремо Феміда стягнула зі столичного Пенсійного фонду на користь Віктора Муженка 1,2 тис. грн сплаченого судового збору.

Колишній воєначальник не вперше судиться з Пенсійним фондом. У травні 2021 року Віктор Муженко добився нарахування та виплатити йому грошової компенсації за невикористану додаткову відпустку як учаснику бойових дій протягом 2015-2019 років.

Крім цього, у серпні 2022 року суд визнав протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Києві щодо обмеження пенсії Віктора Муженка максимальним розміром. Зокрема, Віктор Муженко отримував 17,6 тис. грн замість 43,8 тис. грн пенсії. Натомість суд дійшов висновків, що таке обмеження є незаконним і послався на рішення Конституційного суду».

Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Новинарня»: Віктор Муженко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *