Без категорії

Досвід + молодість = успіх

Із концертом-зустріччю «На перехресті культур» в обласному театрі ляльок 24 березня виступили легендарний скрипаль та співак Альфред Шраєр та академічний струнний оркестр Рівненської філармонії (диригент Сергій Хоровець) на чолі з львівською солісткою Лідією Футорською.

Здавалося б, імпреза нічим не відрізнятиметься від багатьох гастрольних турів, на які багате мистецьке життя області. Проте 91-річний Альфред Шраєр – це не тільки неперевершена творча особистість, але й живе уособлення свідомого служіння Її величності сцені! Судіть самі: народившись у довоєнному Дрогобичі, він вже в 1938 р. став учасником квартету, котрий дарував насолоду місцевій публіці модними на той час піснями (одну з них пан Шраєр навіть виконав у Луцьку). Тоді ж брав уроки музики в всесвітньовідомого художника, композитора і письменника Бруно Шульца (на його честь що два роки в Дрогобичі проводять міжнародні фестивалі). Оскільки був вихідцем з заможної єврейської родини (батько працював інженером на місцевому нафтопереробному заводі), то з приходом гітлерівських окупантів потрапив під репресії. Молодий Альфред мордувався в трьох нацистських концтаборах, а врятувався лише в квітні 1945 р. завдяки щасливому збігові обставин (каже, музика й тут допомогла!). 
В повоєнний час Альфред Шраєр грав у різноманітних оркестрах, займався викладацькою діяльністю, і, звичайно, був постійним учасником фестивалів Бруно Шульца. На одному з них, як згодом розповів керівник Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Кшиштоф Савіцкі (саме ця установа профінансувала концертний тур у Рівне та Луцьк), й виникла блискуча ідея: поєднати мудрість та досвід доволі поважного за віком та заслуженого Альфреда Шраєра (відзначений низкою нагород, у тому числі – Республіки Польща) з наснагою сучасних виконавців. Тож у залі лялькового театру лунали різні музичні мелодії та пісні: мовою ідіш, українською та польською.
Що ж, більшість слухачів та глядачів після завершення виступів були єдиними у висновках: Альфред Шраєр показав, що таке творче довголіття. А Сергій Хоровець і Лідія Футорська з оркестром – що таке музичний діалог музичних стилів та народів.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: Альфред Шраєр після концерту; неперевершена Лідія Футорська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *