Понад рік тривають митарства фахівців новоствореної реєстраційної служби – структури, що діє при органах юстиції і покликана віднедавна опікуватися державною реєстрацією майнових та земельних прав.
На Волині – реєстраційна служба об’єднує 18 підрозділів у містах та районах. Налагодити їх роботу так, аби процедура реєстрації прав на майно та земельні ділянки дійсно була простою і не вимагала великих затрат часу, з початку року намагаються в області – під пильним контролем голови облдержадміністрації Бориса Клімчука. Найбільше труднощів – із «пропискою» реєстраторів у районах. Адже, як з’ясувалося, мешканці далеко не кожного району можуть без проблем скористатися послугами цих чиновників чи нотаріусів (які теж мають право реєструвати майнові права). Раніше йшлося про те, аби державні реєстратори за можливості працювали в одних стінах із БТІ.
Однак, як повідомив під час нещодавньої оперативної наради Борис Клімчук, відповідно до розпорядження Кабміну, тепер державні реєстратори повинні працювати у приміщеннях районних державних адміністрації або ж у центрах адміністративних послуг. Чітко визначені строки впорядкування роботи: до 20 травня в регіонах мають визначитися із робочим місцем для фахівців реєстраційної служби, а до 1 липня – із переселенням.
На Волині – ситуація у лавах реєстраційної служби не з найгірших, зауважив Борис Клімчук. Мовляв, в області «вчасно спохватилися» і взялися самотужки розчищати авгієві стайні юстиції. Труднощі ж, за словами голови облдержадміністрації, викликані не волинськими проблемами:
«Не можна створювати державу в державі. Мін’юст це зробив. Тепер державу в державі впорядковує Кабмін».
Олена ЛІВІЦЬКА.