Без категорії

Волиняни з’їли 6 тис. тонн соціального хліба?

Цьогоріч підприємство переробило 9 тис. тонн зерна на борошно й опрацювало 6 тис. тонн на випікання хліба соціальних сортів, котрий доступний для усіх верств населення. Про це стало відомо під час учорашньої наради-семінару з організації проведення жнив 2013 року.
Як повідомив заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк, проблеми ДП «Луцький КХП № 2» відійшли у минуле й сьогодні підприємство, котре є найбільшими за місткістю зберігання зерна (здатне зберігати до 72 тис. тонн) працює в нормальному режимі. 
Нагадаємо, що в червні 2010 року прокуратура Волинської області порушила кримінальну справу проти директора державного підприємства, адже ще наприкінці травня було виявлено серйозну нестачу зерна із держрезерву. Словом, керівника звинувачували у зловживанні службовим становищем та підробленні документів. 
Коли справу скеровували до суду, прес-служба прокуратури області повідомляла наступне: «особи, діючи за попередньою змовою, явно перевищуючи надані їм службові повноваження, самовільно реалізували зерно жита та пшениці державного матеріального резерву, яке було у них на відповідальному зберіганні, в кількості 24 900 тонн на загальну суму 34 840 636 грн., зерно Аграрного фонду – 32 586 тонн на 33 328 239 грн., борошно та зернові відходи Аграрного фонду на 3 033 515 грн. Отримані кошти використали на потреби господарської діяльності ДП «Луцький КХП №2», чим завдали матеріальних збитків державі на вказані суми. Окрім того, директор ДП та його заступник шляхом зловживання службовим становищем та службового підроблення, діючи в інтересах одного з київських ТзОВ (генеральний директор цього ТзОВ К. обвинувачується у привласненні майна в особливо великих розмірах, службовому підробленні), оформили проведення безтоварної операції, в результаті чого державі в особі Держкомрезерву України завдано матеріальних збитків у вигляді неотримання 5 000 тонн пшениці та 2 000 тонн жита. При цьому директор ТзОВ К. заволодів державними коштами на суму 8 022 230 гривень».
Нині ж адміністрація підприємства зауважує: готові приймати зерно цілодобово. Лабораторія КХП – найкраща серед підприємств зернопереробки. Нещодавно придбано інфрачервоний аналізатор, який дозволяє проводити необхідні аналізи прямо в автомобілі, а відтак економити час.
За добу на КХП готові приймати до 4 тис. тонн збіжжя із залізничного транспорту, та до 3 тис. 500 тон – із автомобільного. Варто зауважити, що підприємство належить до державного резерву, а відтак, за словами керівників області, відповідає за продовольчу безпеку держави.
Світлана ГОЛОВАЧУК.
На фото: колектив “Луцького КХП № 2”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *