Навіщо братися за глобальні проблеми, коли демонструєш небажання або нездатність взятися за вирішення за мірками Всесвіту нехай і набагато скромніших завдань, але насправді – дуже важливих для великої кількості простих людей? Для мас-медіа правильна відповідь на це запитання є альфою та омегою всієї роботи. Тому «Волинська газета» завжди береться за розв’язання навіть найскладніших гордіївих вузлів, якщо це потрібно громаді.
Приклад чергового успіху на цій ниві відбувся зовсім недавно.
Хоча нинішня депутатська більшість Луцької міської ради вважає себе демократичною та опозиційною, насправді саме вона сьогодні уособлює місцеву владу в обласному центрі. Саме вона ініціює та ухвалює рішення, наприклад, про перейменування вулиць, шукаючи гроші на виготовлення нових табличок із новими назвами. Схожий процес відбувся і в луцькому мікрорайоні, який неофіційно називають Балкою (розташований між р. Сапалаївка, вул. Рівненською, Карпенка-Карого і пр-том Відродження. Не так давно депутати ухвалили нову порцію вуличних перейменувань, а екс-мер Богдан Шиба з кількома послідовниками навіть урочисто відкрив пам’ятну таблицю на стіні гуртожитку по вул. Гетьмана Мазепи на честь славного українця. Проте до забезпечення належних умов дорожнього руху руки в них не дійшли. Тому на більшості перехресть у цьому районі тривалий час були відсутні дорожні знаки, що ставало основною причиною виникнення ДТП. Після серії викривальних публікацій «Волинської газети» на переважній частині вулиць, врешті-решт, знаки встановили. Але про місце перетину вул. Московської та Казакова чомусь забули… Як наслідок – сила-силенна аварій, внаслідок чого страждали не тільки люди й транспортні засоби, але й паркани місцевого населення!
18 червня ц. р. тут відбулася чергова автокатастрофа (на фото Романа Устимчука – її сумні наслідки). І щоб, урешті-решт, припинити це неподобство, редакція звернулася до міської влади з вимогою негайно встановити відповідні дорожні знаки. 25 червня стало маленьким днем перемоги над депутатською байдужістю і чиновницькою безгосподарністю.
Виконуючий обов’язки начальника ВДАІ Луцького МВ УМВСУ у Волинській області Павло Харитонюк повідомив: «Ваше звернення від 18 червня ц. р. щодо незадовільної організації дорожнього руху на перехресті вулиць Московська-Казакова в м. Луцьку уважно розглянуте. Протягом 2012-2013 рр. на цьому перехресті було скоєно 12 дорожньо-транспортних пригод, у яких 2 людини травмовано. Основним видом скоєння ДТП є зіткнення, основними причинами скоєння ДТП – порушення водіями правил проїзду перехрестя рівнозначних доріг. Станом на 25 червня 2013 р. за вимогою ВДАІ Луцького МВ перехрестя вулиць Московська – Казакова обладнано знаками пріоритету».
Звичайно, наявність давно потрібних дорожніх знаків не панацея від виникнення автоаварій як на цьому, так і на інших перехрестях. Проте цивілізована організація дорожнього руху зводить небезпеку до мінімуму. Але щоб це сталося, доводиться з допомогою органів ДАІ стимулювати чиновників місцевого рівня до виконання ними хоча б елементарних службових обов’язків. А нашим обранцям у такий спосіб нагадувати: нові імена для старих вулиць – добре, а безпека на дорогах для водіїв та пішоходів – набагато краще.
Вл. інф.