Цього року до прокуратури м. Луцька та міськвідділу міліції надійшло більше 20 заяв та повідомлень громадян про кримінальні правопорушення у сфері кредитування. Для порівняння: минулими роками їх були одиниці.
Варто просто бути обережними і не віддавати свої гроші сумнівним структурам, навіть якщо вони обіцяють „золоті гори”. Серед таких, на чию роботу вже скаржаться чимало людей, у прокуратурі Луцька називають ТзОВ «УКРАЇНСЬКИЙ ПРОГРЕСИВНИЙ АЛЬЯНС», СТ «КРЕДОСОЮЗ», ТзОВ «АВТО ЖИТЛО ПЛАН», ТФК «АКТИВ», ПП «ЯТЕС», Б.А.Н.К. «НАРОДНИЙ». Люди сплачували їм кошти – від 1500 до 2400 грн за полуги з отримання кредиту. Однак ані самої позики, ані повернути власні гроші не вдалося.
Ці відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань, вже відкриті кримінальні провадження. Тому фахівці радять усім: укладати будь-який договір після консультації з кваліфікованим юристом.
Чому така ситуація взагалі виникає? Бо так звані кредитні спілки
обіцяють малі відсотки, а також надають позики без довідки про доходи. Коли особа звертається до таких структур з метою отримати гроші, то працівники установи, як правило, запевняють, що вона обов’язково отримає бажану суму і відповідно – укладають договір. Важливо, що в такому документі не зазначено жодних гарантій щодо отримання кредиту! За словами прокурорів, ці сумнівні структури не несуть відповідальності за відмову в отриманні позики, а також не зобов’язані повернути кошти в разі відмови.
Світлана ДУМСЬКА.