Відпочинок улітку – це святе. Відтак громада зі своїми проблемами та потребами зачекає… Чи такими міркуваннями керувалася більшість депутати обласної ради, достеменно не відомо. Натомість те, що на друге пленарне засідання 20 сесії вони не зібралися – беззаперечний факт. Що ж завадило обранцям виконувати обов’язки, покладені на них громадою, й чому так швидко забули окремі діячі, як восени 2010-го били себе в груди й обіцяли зробити все, навіть неможливо, аби лише волинянам ліпше жилося?
Сесію, як і завше, призначили на 10-ту ранку. До тієї пори депутати мали би з’їхатися із різних куточків краю. Проте за 15 хвилин до 10-ї парковка коло будівлі обласної ради була напівпорожньою: ні «Хамерів», ні «Лексусів», ні «Мерседесів». Хто ж його знає, може, представники депутатського корпусу масово пересіли у громадський транспорт? Проте…
Не менше здивувало, що двері до ложі, де зазвичай працюють журналісти та сидить решта запрошених, виявилися зачиненими. А буквально за 10 хв мав би розпочати роботу найвищий представницький орган краю! Щоправда, за кілька хвилин двері таки відімкнули. В залі ж – не густо: депутатські ряди практично порожні. Заповненими були лише місця у правому крилі. Там – свободівці майже всім складом фракції, Ігор Гузь, Раїса Кучмук та інші. На одному з перших рядів «партеру» – Анатолій Грицюк спокійно балакав телефоном. З лівого боку – зовсім порожньо. Лише на сходах Петро Олешко та Олександр Башкаленко щось активно обговорювали.
Між тим о 10.08 голова облради Володимир Войтович дав старт роботі – почали із вітань. Щоправда, тих обранців, кому зичили всього найліпшого з нагоди дня народження, у залі не було.
10.10 – реєстрація. Система «Віче» працює навдивовижу голосно… в практично порожній залі. Зареєструвалося 22 депутатів. Щоправда, як з’ясувалося трохи згодом (коли представникам ЗМІ працівники апарату обради надали роздруківку голосування), картки в пульти вставили не всі присутні депутати. Чомусь? Одначе то діла суттєво не міняло.
– Зрозуміло, що не маємо кворуму й не можемо приймати рішення щодо будь-яких питань, – зауважив Володимир Войтович. – Роблю висновок: очевидно потрібно припинити проводити пленарні засідання у час відпусток. Тому, швидша за все, продовжимо працювати не раніше першого вересня. Шановні депутати, які сьогодні присутні, щиро вдячний вам за дисциплінованість.
А що ж із недисциплінованими? А таких, як виявилося, – 58! Цікаво, чи знайдеться у кожного змістовне пояснення, підтверджене документально, чому ж не могли виконувати депутатські обов’язки? Одна біда: подібного ніхто не вимагає.
На сам кінець варто пригадати події осені 2010 року. Тоді про нестримне бажання стати на захист інтересів волинян ціною власних зусиль та, звісно, часу заявили 35 політичних партій та 320 кандидатів у 40 одномандатних мажоритарних виборчих округах області. Не минуло й трьох років як більшість обраних запросто нехтують даними зобов’язаннями. Парадокс?..
І про найцікавіше: симпатичні й дуже комунікабельні дівчата, котрі працюють у їдальні облради, ще о 8.30 достеменно знали, що сесія… не відбудеться.
Світлана ГОЛОВАЧУК.
Фото автора.