Незважаючи на нещодавню нараду із заготівельниками і переробниками м’яса, ситуація на Волині фактично не змінилася. Тож 5 серпня заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк не без емоцій говорив про те, що заклики купувати волинську худобу і свиню обернулися частковим припиненням офіційної купівлі. Натомість, обсяг придбаної за кордоном вторсировини (вона ще іменується «м’ясо птиці механічної обвалки) навпаки зріс.
Під «м’ясом механічної обвалки», як розповів начальник головного управління ветеринарної медицини у Волинській області Богдан Лозинський, ховаються шкіра і підшкірний жир курей та індика разом із кістками та залишками м’яса.
Іншими словами, деякі виробники м’ясної продукції взагалі припинили закупівлю м’яса на селі, натомість замінивши її привозною вторсировиною.
За інформацією Богдана Лозинського, серед підприємців, продукція яких більш ніж наполовину складається із привозної сировини, – ковбасні цехи ПП «Злагода» із с. Шклінь, ПП Ящинського із Горохова, ТзОВ «ВІО-ЗАХІД» із Боратина, ФОП Дмитрук із с. Всеволодівка, ТзОВ «Агропрод» із Рожища, ПП «Кобак М.М.». А ТзОВ «Торговий дім «М’ясопродукт» із Торчина на 90% виготовляє продукцію із привозної сировини.
Тому Віталій Карпюк поставиви перед контролюючими органами завдання: до вересня надати інформацію про м’ясопереробні підприємства області за такими пунктами:
відсоток імпортованої сировини,
рівень зарплати працівників,
процент податку, який сплачують переробники.
Результати будуть оприлюдненні у вересні.
Оксана БУБЕНЩИКОВА.