Без категорії

І знову податок на гав?

«Собаче» питання в Луцьку хочуть врегулювати, змусивши ветеринарів «зливати» інформацію про пацієнтів!

Зобов’язати власників підприємств та виробничих площ сплачувати за стерилізацію безпритульних псів намагалися ще місяць тому під час одного з пленарних засідань 44-ї сесії Луцької міської ради. Тоді адміністрація КП «Ласка» запропонувала до розгляду відповідний проект рішення, одначе обранці громади обласного центру не воліли підтримати документ. Мовляв, у ньому знайдеться надто багато неточностей. 
До переліку питань 45-ї сесії знову внесено проект рішення під назвою «Про удосконалення питання щодо регулювання чисельності безпритульних тварин». Текст документу доволі цікавий. Так там прописано ряд зобов’язань не лише для керівників підприємств, організацій, територій тощо, котрі зобов’язані повідомляти про наявність на своїй території безпритульних тварин і оплачувати їхню стерилізацію, а й для… ветеринарних клінік та практикуючих лікарів. Останні, якщо представницький орган влади Луцька на таке зголоситься, муситимуть «проводити обов’язкову реєстрацію домашніх собак (котів – за бажанням власників) у електронну базу даних, створену КП «Ласка» спільно із ГО «Центр сприяння розвитку електронної ідентифікації тварин» animal-id.info, та вакцинацію усіх тварин (котів, собак) від сказу». Жодних «ні» авторів проекту рішення не задовольняють, адже вони вимагають від усіх, хто звертаються до ветеринарів зобов’язуються реєструвати своїх домашніх улюбленців і їх вакцинувати. Якщо ж власник таки відмовився навідріз, то інформацію про нього лікар має повідомити в КП «Ласка». Як «виховуватимуть» його сумління працівники КП «Ласка» на разі не зрозуміло.
Що цікаво, відловлюватимуть бродячих собак не працівники КП «Луцьспецкомунтранс», а відділ муніципальної дружини міста.
Не менш важливий пункт – про заборону вигулу домашніх тварин на території луцьких шкіл та дитячих садочків. Із такими порушниками також працювати доведеться муніципалам. Щоправда, про спеціально облаштовані місця для вигулу собак у проекті рішення не сказано ні словом, а відтак зостається не зрозумілим, де саме лучанам дозволяється вигулювати чотирилапих друзів. За стандартами такий майданчик повинен бути обгороджений та розташовуватися не ближче, аніж за 40 м до найближчого житлового будинку. Там мають бути розпізнавальні знаки, стенди із правилами поводження на території, лавки та смітники.
Таємницею є й те, для чого зрештою потрібна тотальна реєстрація домашніх тварин. Можливо, адміністрація КП «Ласка» таки має намір втілити в життя ідею щодо запровадження так званого податку на утримання домашніх тварин лучанами. Кілька років тому подібне намагалися запровадити у Луцьку, одначе мешканці міста, а особливо приватного сектору, стали навідріз відмовлятися сплачувати додаткові кілька гривень, без попередження внесені до загальної вартості комунальних послуг. 
Варто нагадати, що у вересні 2013 року у волинських ЗМІ з’явилася інформація, що саме в КП «Ласка», що фактично є собачим притулком, тварин доглядають неналежним чином. Тоді волонтери, котрі працювали на підприємстві, розповідали, що тварин недогодовують і не лікують, а медикаменти для стерилізації використовують у комерційних цілях. Директор КП «Ласка» Богдана Новарчук подібні звинувачення категорично відкинула. Навіть Луцький міський голова Микола Романюк попрохав журналістів навмисне не згущувати фарби й не заважати роботі підприємства.
Цілком можливо, що крапки над «і» у вічному для Луцька «собачому» питанні нарешті розставлять депутати. 
Світлана ГОЛОВАЧУК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *