Про ліки, грип, харчі та плату за землю говорили на обласній селекторній нараді.
Пандемії грипу не прогнозують, в організації харчування дітей у школах та садках – не без проблем, а сума нарахувань орендної плати за земельні частки пайовиків вперше перескочила позначку у 100 млн 500 тис. грн. То – ключові тези, що прозвучали під час останньої селекторної наради при голові облдержадміністрації Борисові Клімчуку.
Отож в цілому Волинь готова до сезону грипу та ГРВІ. На цьому наголосила Лариса Дудковська, заступник начальника головного управління Держсанепідемслужби у Волинській обл. За підрахунками відомства, у 2012-му хворіло 12% населення, тобто 140 тис. мешканців краю: частина дійсно підхопила вірус грипу, частина страждала на ГРВІ. Цьогоріч, зважаючи на те, що прогнози Всесвітньої організації охорони здоров’я трохи оптимістичніші, відповідно налаштовуються санепідеміологи та медики. Вакцина є: 1 тис. 500 доз. Очікують також надходження ще двох препаратів. Тому й налаштовані працювати із населення щодо профілактичних щеплень.
Одначе, якщо з грипом все більш-менш прогнозовано, то за станом організації дитячого харчування у освітніх установах необхідно пильно слідкувати. За 2013-й санепідеміологи зафіксували 41 порушення. Зокрема фірма «Максимум» із Василькова Київської обл. постачала у камінь-каширські заклади овочі з нітратами, а ПП «Велес-Волинь» – кисломолочну продукцію до володимир-волинського інтернату, хоча сир був непридатним для споживання, адже в ньому виявили мікробіологічне забруднення. Тож, голова Камінь-Каширської райдержадміністраці Іван Вовк писатиме на ім’я міністра соціальної політики України Наталії Королевської листа з проханням зважати на обставити при проведенні наступної порції тендерних процедур, до котрого обіцяв дати супровідний документ і Борис Петрович. А до закладу у Княжому граді, то нині туди молочну продукцію привозять із молокопереробного підприємства Андрія Турака, що в Угринові на Горохівщині.
Що ж до аналізу ситуації із виплатами орендної плати за землю, то начальник головного управління Держземагентства у Волинській обл Василь Василенко зауважив наступне:
– Робота проводиться: укладено більше вісімдесяти тисяч договорів. Цього року вперше за часи Незалежності сума нарахувань орендної плати за земельні частки пайовиків перевищили 100 мільйонів гривень. А позаяк іще не кінець року, то очікуємо й подальшого зростання.
– Для порівняння: у 2010-му мали 40 мільйонів 319 тисяч гривень, – підкреслив Борис Клімчук. – Це ж не лише гроші людей, це ж і 15 відсотків плати до місцевих бюджетів, до сільської казни.
Загалом картина з орендними ставками на Волині виглядає наступним чином: найбільше за орендований гектар поля дають на території Луцького р-ну – 881 грн 40 коп., найменше на Ратнівщині – 221 грн 80 коп., середній розмір плати становить 550 грн.
Разом із тим говорили й про роботу казначейства та здійснення платежів. Наголошували: якщо працювати системно, то проблем із надходженням коштів не виникає.
– От як мають надійти гроші в Шацький район, якщо звідти не подано платіжок у казначейство? – запитав голова облдержадміністрації, і не чекаючи на відповідь, продовжив. –250 тисяч гривень сьогодні пішли на порятунок від підтоплення Волинської обласної лікарні. Чого не мітингують із цього приводу?.. Доходить до абсурду, бо гроші в область надходять.
Світлана ГОЛОВАЧУК.