Без категорії

Чим нагороджує церква?

23 жовтня, у день Всіх святих землі Волинської, митрополит Павло, настоятель Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври разом із владикою Ніфонтом та Борисом Клімчуком відкрили виставку церковних нагород УПЦ у Музеї Волинської ікони.
Експозиція унікальна тим, що є єдиною Україні і передана до Луцька Главою УПЦ митрополитом Володимиром. Відкриття відбулося у день Всіх святих землі Волинської. З цієї нагоди до музею завітали поважні гості. Насамперед – владика Павло у супроводі єпископів з інших регіонів України і навіть Росії. Урочиста місія перерізати символічну стрічку в залі, де експонуватимуться нагороди, презентовані главою УПЦ Володимиром (Сабоданом), випала митрополиту Волинському і Луцькому Ніфонту та голові облдержадміністрації Борисові Клімчуку. 
За словами директора музею Волинської ікони Тетяни Єлісеєвої, цінні експонати заклад отримав ще в травні до Дня музеїв:
«У тому, що ми сьогодні вперше в Україні відкриваємо виставку церковних нагород, – заслуга владики Ніфонта. Це – ордени УПЦ. Коли передавалася колекція, було домовлено з предстоятелем, що всі нові нагороди, які будуть запроваджуватися УПЦ, передаватимуться і в наш музей. Нині є можливість їх побачити. Це не тільки давніші ордени (скажімо, орден Івана Богослова), а й нові, що запроваджені в останні роки. Як, наприклад, орден Ікони Почаївської Божої Матері, орден Святого Юрія Змієборця… Є тут ордени, які вручаються тільки церковним особам, а є й такі, які отримують діячі культури, науки, державні мужі. Кожен із них супроводжується грамотою».
До слова, Музей Волинської ікони теж нагороджений грамотою предстоятеля УПЦ за заслуги щодо збереження пам’яток сакрального мистецтва. Та й Тетяна Єлісеєва серед нагород має і церковні. 
Голові облдержадміністрації Борисові Клімчуку цього дня владика Ніфонт вручив орден «До 1025-річчя Хрещення Київської Русі». А у стінах музею митрополит Волинський та Луцький УПЦ представив відзнаку, запроваджену єпархією, – орден Волинської ікони Божої Матері. Серед нагороджених нею цього дня був і настоятель Павло (Лебідь). 
Гості на чолі з митрополитом Павлом оглянули експозицію музею. Тетяна Єлісеєва розповіла про найцінніші раритети волинян. Владика Павло не лише залишив запис у книзі відгуків, а й разом із духовенством та Луцьким міським головою Миколою Романюком помолився біля Холмської ікони Божої Матері.
Нинішній настоятель Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври – один із найбільш впливових духівників УПЦ. Павло Лебідь – митрополит Вишгородський і Чорнобильський, вікарій Митрополита Київського і всія України, постійний член Священного Синоду УПЦ, голова Комісії у справах монастирів УПЦ. А  починав він свій священицький шлях зі служіння на Волині – у 1988-му став настоятелем Свято-Успенського храму в с. Низкиничі Іваничівського р-ну. У Музеї Волинської ікони владика Павло не вперше. Ось як він прокоментував побачене цього дня: 
«Для мене все, що зв’язане з Волинню, – дороге і цінне. В першу чергу, я народився на межі Рівненської та Волинської областей, хоча це історична Волинь. Я тут навчався в технікумі радянської торгівлі, я тут поступав і не вступив в університет нинішній. Я не вперше в цьому музеї, але для мене ці відвідини пам’ятні. Тому що моє життя починалося з Низкиничів, зараз там монастир. Багато зробив для становлення єпархії  владика Дем’ян, який мені давав рекомендацію для вступу в семінарію, владика Варлам, який мене постригав. Нині я сюди приїжджаю не як в гості, а як додому. Дуже вдячний владиці Ніфонту, що він переймається долею музею. І я хвилююся за музей лаврський».
Що цікаво, владика Павло пообіцяв передати в музей і свою особисту колекцію церковних нагород. 
Олена ЛІВІЦЬКА.
На фото автора: митрополит Павло у Музеї Волинської ікони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *