Характеризуючи ситуацію, що склалася в Києві внаслідок масових зіткнень учасників акцій протесту і силовиків, голова облдержадміністрації Борис Клімчук навів слова Владіміра Висоцького: «Я не люблю насилия и безсилья. Да только жаль распятого Христа…».
Єдиним політиком, хто узяв на себе відповідальність реально нормалізувати вибухонебезпечну ситуацію в суспільстві та в мирному правовому полі вирішити конфлікт, що розпочався вдосвіта 30 листопада 2013 р. після силового розгону беркутівцями пікетувальників на столичному Майдані Незалежності, виявився народний депутат Віталій Кличко. Поки його випадкові попутники на опозиційній дорозі Арсеній Яценюк і Олег тягнибок заявляли, що лідером опору має бути «весь український народ» та закликали «не піддаватися на провокації», виступаючи перед слухачами на головній площі столиці, лідер «УДАРу» не став відсиджуватися в безпечному місці.
19 січня, коли розгніваний рушив в бік споруди Верховної Ради України, саме Віталій Кличко спочатку намагався зупинити провокаторів, а потім – вирушив у Межигір’я, де домовився з Президентом Януковичем про цивілізований спосіб вирішення затяжної політичної кризи, що супроводжується масовими заворушеннями та кровопролиттям. Яке наслідок – глава держави доручив Секретарю Ради національної безпеки та оборони Андрію Клюєву створити робочу групу за участі представників Кабінету Міністрів та Адміністрації Президента України для розгляду питань із врегулювання політичної кризи. Як інформує президентська прес-служба, Віктор Янукович доручив провести зустріч учасників робочої групи з представниками опозиції 20 січня 2014 року.
До речі, коментуючи події, що відбувалися та продовжують розгортатися в Києві, голова облдержадміністрації Борис Клімчук вранці 20 січня зазначив:
«Це – тривожні речі. У таких випадках мені Володимир Висоцький згадується: «Я не люблю насилия и безсилья. Да только жаль распятого Христа…». В пору помолитися тим, хто втратив вчора контроль над усім. Можна зберігати гарну міну при поганій грі, але гра стає небезпечною! Поганою грою для держави, якщо хтось її любить саме так. Бо і добрі поради з-за кордону сьогодні ідуть, і від сусідів колишніх – дуже тривожні. Далі з-за океану – виходячи із загальних тез демократії. Але часи Кольта, які були 150-200 років назад у Сполучених Штатах, минули. Спаси нас від подібного, Господи, на Україні. Рецепти – хороша штука, але треба готувати свою страву в своїй державі. Президент України готовий до переговорів, до дискусій. Визначений керівник робочої групи. Це Андрій Клюєв – секретар РНБО. І дай їм Боже гарних переговорів».
Варто деталізувати, що згадуючи Кольта, Борис Петрович мав на увазі період в історії США, коли основним аргументом під час вирішення навіть найдрібніших суперечок виступали револьвер чи гвинтівка саме цього американського конструктора. Про зброю як основний аргумент переконання часто говорили і в революційні часи на теренах колишньої царської імперії, згадаймо хоча б фразу «Ваше слово, товаришу Маузер!», маючи на увазі німецькі пістолети системи братів Маузерів.
Тому треба, щоб ситуацію було нормалізовано в мирний і цивілізований спосіб, а кольти та маузери залишалися в кімнатах для зберігання зброї.
Роман УСТИМЧУК.
На фото автора: один із транспарантів на Майдані Незалежності закликає українців не бути байдужими.