Сварили за пиятику

Народ спивається, сурогатом труїться. А як із цим бореться влада?
Нещодавно у Турійському р-ні відбулася нарада, де серед різного говорили «Про результати роботи по боротьбі з порушеннями антиалкогольного законодавства та самогоноваріння на території району».
Назва доповіді, яку озвучив майор Віктор Кіц, була великою. А от результати роботи могли бути ліпшими, якби…
– Наше законодавство зробило міліціонера фактично безправним у боротьбі із самогоноварінням, – вважає Віктор Олександрович, який у райвідділі займається громадською безпекою. – Бо навіть отримавши інформацію про незаконне виготовлення чи реалізацію алкоголю, нам не завжди вдається притягнути порушника до відповідальності: спершу дільничний не може зайти до приміщення, потім – отримати свідчення підозрюваного чи свідків. Та й штрафом (від 51 до 170 гривень) самогонщиків не дуже й налякаєш.
Так само безпорадними стали міліціонери у боротьбі з виготовленням фальсифікату. Бо складати протоколи в разі виявлення такого порушення має право податкова. Натомість вона займається лише юридичними особами (тобто злочинами крупнішого масштабу). А сільські «точки» працюють безкарно.
Тим не менше, турійські міліціонери обіцяють протидіяти порушенням антиалкогольного законодавства.
– Бо знаєте до чого дійшло? Дорослі помагають спиватися навіть дітям! Чи не в кожному селі під магазином стоїть «вартовий», підлітки дають йому гроші на купівлю алкоголю, а потім усі разом розпивають, – каже майор Кіц. – Тож під час наради ми домовилися разом зі службою у справах дітей проводити спільні рейди, а з податковою – обговорити умови співпраці.  
Оксана БУБЕНЩИКОВА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *