Без категорії

На захист наших захисників

Повертаючись додому із так званої зони АТО, а в реальності – території, де триває війна, наші бійці нерідко продовжують воювати вже вдома – із бюрократією, психологічними проблемами та законодавчими недоліками. І саме тут допомогти нашим героям знову взялися волонтери та громадські активісти.
ГО «Пліч-о-пліч» (голова – Валентина Черниш) та об’єднання «Самопоміч» в Луцьку (голова – Тарас Яковлев) на запит волинських волонтерів (точніше, як наголошувалося під час презентації, крику-благання про допомогу) розробили і надрукували тисячним тиражем брошуру «На допомогу демобілізованим лучанам та членам їхніх сімей».
Розповсюджуватимуть видання безкоштовно. Цільова аудиторія – демобілізовані бійці та їхні рідні. У брошурі просто, детально та якомога актуальніше (адже законодавство України у цій сфері аж надто динамічне) роз’яснено всі тонкощі отримання статусів учасників АТО та учасників бойових дій. Відповідно – прав і пільг, на які можуть претендувати герої. До речі, пільг передбачено чимало, і деякі з них нині досить суттєві. Візьмімо хоча б 75% знижку на комунальні послуги, яка належить учасникам бойових дій!
Окрім того, у збірнику є поради психологів та довідкова інформація про додаткові до чинного законодавства гарантії Луцької міської ради учасникам АТО.
У брошурі можна знайти відповіді на найважливіші запитання: починаючи з того, як задокументувати статус учасника АТО, як отримати посвідчення учасника бойових дій – до оформлення заявок на конкретні пільги.
Активіст луцького об’єднання «Самопоміч» Володимир Дацюк наголошував: у громадській приймальні організації постійно зіштовхуються з цими проблемами, намагалися їх вирішити індивідуально, а тепер долучатимуться до розповсюдження збірки, бо зацікавлені, щоб вона потрапила до тих, кому найбільше потрібна.
Заступник Волинського обласного військового комісара майор Ігор Підлісний навів статистику: протягом 5 хвиль мобілізації до лав Збройних сил України та інших військових формувань лише з Луцька та Луцького р-ну було скеровано понад 1 тис 300 осіб. Демобілізовано 496 військових. А загалом на Волині військовий обов’язок у зоні АТО призвали виконувати понад 4000 бійців. 
– Можу озвучити вам цифри, що стосуються отримання статусу «учасник бойових дій» у Луцьку. Із майже 500 демобілізованих військовослужбовців його отримали безпосередньо у військових частинах – 80 осіб, ще 15 – через обласний військовий комісаріат, 8 – через Міністерство соціальної політики. У Луцькому районі видали лише 20 посвідчень, – розповів Ігор Володимирович. 
До слова, майор Ігор Підлісний у складі 51-ї бригади воював у районі Дебальцевого, був у полоні. Після повернення чекав на статус учасника бойових дій понад 3 місяці, тож розуміє претензії демобілізованих.
Був на зустрічі і в. о. начальника відділу соціального забезпечення Волинського облвійськкомату майор Олександр Кузьмик. Як повідомив Олександр Володимирович, така проблема дійсно є, зокрема щодо тривалої процедури оформлення посвідчень.  Ці повноваження поки – у спеціалізованої комісії, котра у столиці. Нині вона завалена паперами з регіонів і відомств, от і не встигають. Зараз у Кабміні розглядають можливість делегувати це повноваження на місця. Чекають рішення. 
А брошура тим часом пішла за призначенням. Її вже можна отримати безпосередньо у військкоматі за місцем мобілізації. А тим, хто демобілізувався раніше, збірку пропонують отримати через мережу волонтерських організацій, а також у Луцькому ЦНАПі. Зовсім скоро вона з’явиться і в електронному варіанті.
Світлана ДУМСЬКА.
На фото автора: зовнішній вигляд дуже потрібного видання; Ігор Підлісний, Валентина Черниш, Володимир Дацюк та Олександр Кузьмик під час презентації збірки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *