Без категорії

Волинські габіони витримують гранатомети

Лучанин розробив креслення та виготовив захисні габіони для  українських військових, які вже давно використовують армії США та НАТО. Конструкції успішно випробували на полігоні.
Захисні конструкції (габіони – просторі сітчасті конструкції, які заповнюються піском і використовуються для захисту життя солдат), що успішно використовуються військовими армій НАТО та США, вирішив виготовити для потреб українських бійців лучанин Віталій Бобир, директор ТзОВ «Західторгхліб» і волонтер. Перші пробні габіони, що відповідають військовим стандартам армій НАТО – MIL1 5442, змайстрували за його кресленням та під його пильним керівництвом. А нещодавно конструкції випробували на Рівненському полігоні.
Ось як про випробування розповів сам ініціатор створення габіонів:
«Екскаватор у швидкому темпі наповнював габіони піском (*шкода що цей пісок не був втрамбований, як слід, від цього також дуже сильно залежить результат), а зі всіх сторін почали сходитися різноманітні розрахунки та з’їжджатися техніка. Невдовзі всі були на своїх позиціях. Першими обстріл мали починати два розрахунки з РПГ-7 з відстані 300 метрів, потім один розрахунок з СПГ-9 на відстані 800 метрів, а після нього два розрахунки з ПТРК 9К111 «Фагот» з відстані 1000 метрів. Далі на цій самій дистанції мав відстрілятися розрахунок зенітки ЗУ-23-2, а «на десерт» – декілька пострілів з 100-мм протитанкової гармати МТ-12 «Рапіра». Ціллю були дві конструкції габіонів розмірами (ВхДхШ) 1400х3300х1100 мм кожна, із сірою та білою тканинами відповідно (*ці тканини були з різними фізико-механічними властивостями і методом виробництва). Ми сфотографували габіони цілими останній раз і відійшли до першої вогневої точки. Після того, коли гранатометники випустили по одній ракеті і почали далі заряджати свої гранатомети, я відчув щось неладне, і запитав, чому далі продовжується обстріл, на що мені офіцер відповів, що той боєзапас, який вони взяли, повинні обов’язково відстріляти. У двох розрахунків з РПГ-7 виявилося по 5 пострілів в кожного, в СПГ-9 – 6 пострілів, ПТРК «Фагот» 5 пострілів, в зенітників 6 каністр боєзапасу, а в артилеристів 5 снарядів».
Випробування пройшли успішно. Військові підтвердили: такі конструкції справді необхідні українській армії. Висловили деякі пропозиції щодо їх удосконалення, які будуть враховані. Лишається сподіватися, що так само успішно реалізується й проект із доставки удосконалених подібних конструкції на фронт, де вони зможуть зберегти найцінніше – людські життя.
Наш кор.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *