Задля ефективного використання державних коштів питання виконання бюджетів усіх рівнів та їх використання систематично заслуховується на оперативних нарадах у голови облдержадміністрації Володимира Гунчика. 12 жовтня увагу зосередили на обговоренні підсумків виконання місцевих бюджетів області за 9 місяців 2015 р. та першочергових завдань із їх наповнення у жовтні.
Директор департаменту фінансів облдержадміністрації Ігор Никитюк повідомив: станом на 1 жовтня до загального фонду місцевих бюджетів області надійшло понад 1 млрд грн власних доходів, що становить 115,7% до запланованого на 9 місяців. Волинь займає перше та четверте місця за темпами росту фактичних надходжень відповідно з податку на доходи фізичних осіб та плати за землю серед решти регіонів України. Відтак, як в обласному, так і в усіх зведених бюджетах міст та районів позитивна динаміка надходжень зберігається.
– Виконані всі бюджети міст обласного значення, зведені бюджети районів та районні бюджети. Однак залишається напруженою ситуація з виконанням трьох бюджетів територіальних громад, – зауважив Ігор Миколайович. – У першу чергу це стосується бюджетів Мар’янівської селищної ради Горохівського району, Грудківської сільської ради Камінь-Каширського та Кобченської сільської ради Рожищенського районів, у яких рівень виконання запланованих на рік доходів менше, ніж 63%.
Основні причини: недоотримання запланованих обсягів надходжень єдиного податку, рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів та плати за землю.
Нагадаємо, що торік за ініціативи Володимири Гунчика та задля підвищення ефективності використання волинських земель і впорядкування надходження плати за землю розпочато реалізацію плану заходів із інвентаризації земель регіону. Тоді діяльність утвореної з цією метою комісії викликала шквал критики. Та результати не забарилися: 17 млн грн 2014-го та 35 млн грн 2015-го надійшли на рахунки бюджетів місцевих рад області. Хоча, на думку голови облдержадміністрації, спрацювала комісія лише на 40%.
У зв’язку з цим Володимир Петрович звернувся до керівників районів із попередженням: унаслідок неправильного оформлення документів землі можуть бути повернені у власність держави. Також він доручив очільникам районів провести інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення.
Особливу увагу учасників наради зосереджено й на процесі адміністрування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизними товарами, котрий розпочався у лютому цього року та приніс місцевим бюджетам 152,8 млн грн надходжень.
Володимир Гунчик акцентував на небажанні голів окремих територіальних громад сприяти у придбанні суб’єктами господарювання ліцензій на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами. Наразі цифри такі – офіційне право на продаж зазначених вище товарів отримали відповідно лише 59 та 55% населених пунктів.
Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.