Без категорії

Бум на тату. Чи бамц у голові?

Останнім часом людство охопив своєрідний бум. І цей бум – татуювання.

Бо так уже ми влаштовані, що постійно хочеться екзотики, хочеться виділятися на фоні своїх друзів, подруг, хочеться довести, що ми не такі, як усі, що неповторні. Ну от і знайшли спосіб. Правда, для багатьох захоплення вже  перетворилося на наркотик. Як селфі, тільки не таке невинне.

Багато зірок вважають за краще робити собі наколки, які часом стають їх «візитівкою». Наприклад, у Крістіни Агілери – чотири татуювання, найвідоміша з яких – «Xtina», виконана ззаду на шиї. Татуювання Анджеліни Джолі взагалі відомі на весь світ. Для знаменитої актриси татуювання – то миті її життя.
І все воно ніби нічого. Тільки от лікарі від такого захоплення, м’яко кажучи, не в захваті. Тож про що ви маєте знати, перш ніж зважитися на прикрасу, котру носитимете все життя. У будь-якому випадку одразу після того, як шкіру прокололи, можна ставити діагноз – дерматит. В одних він минає без ускладнень, в інших – із ними. 
Але найбільша небезпека у тату-салонах – гепатит. Про це насамперед говорять усі опитані лікарі та громадські організації. Мікроскопічної дози інфікованої крові на кінчику голки достатньо, аби заразити людину цією страшною недугою. Причому негативні наслідки тату можуть проявитися впродовж року після процедури.
Крім того, в Україні досі немає жодних законів щодо татуювання. Це вважають перукарськими та косметологічними послугами. Тож у нас проколювати шкіру – ніби те саме, що підстригати волосся. Словом, і відповідальності у майстрів татуажу – рівно стільки ж.
– Найнебезпечнішим є виконання татуювань за допомогою багаторазових машинок, – каже головний позаштатний дерматовенеролог управління охорони здоров’я облдержадміністрації, головний лікар Волинського обласного шкірно-венерологічного диспансеру Леся Карпюк. – Якщо машинку погано або взагалі не продезінфікують, то у випадку нанесення тату людині інфікована кров потрапляє на голку і, відповідно, може залишитися на машинці. 
Тоді наступний клієнт отримує   омріяне  зображення і гепатит,  сифіліс, СНІД… Окрім цього, проколювання шкіри завжди залишає  відкриту рану, яка є магнітом для бактеріальних інфекцій. Лікування інфікованої шкіри може розтягнутися на місяці. 
Звертаються пацієнти  з алергією на пігментну тату-фарбу. При цьому самі пігменти не тестуються і не перевіряються закладами охорони здоров’я, іноді використовуються промислові барвники. Важливо також пам’ятати, що з роками наша шкіра втрачає пружність та еластичність, тому приваблива картинка з часом деформується та розпливається.  Більше половини пацієнтів шкодують про зроблене, тож закінчується це відвідуванням дерматокосметолога з проханням видалити надокучливий малюнок. А   процедура ця набагато складніша та в рази дорожча.  
Світлана ДУМСЬКА.
На фото: американська акторка Тіна Луїс була б гарна і без тату. Чи як ви думаєте?
P.S. Лікарі постійно наголошують: якщо у вас проблеми чи й навіть проблемки зі шкірою, не зволікайте. У Луцьку фахову консультацію можна отримати у Волинському обласному шкірно-венерологічному диспансері (вул. Шевченка, 30; тел.: 210-140; 722-790; 094-908-14-38).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *