Секретами успіху ділиться керівник Волинської дирекції УДППЗ «Укрпошта» Олег Гавришків.
Державним підприємствам завжди нелегко конкурувати із комерційними структурами. Адже вся робота мусить лишатися у жорстких законодавчих рамках, жодних тобі «конвертованих» зарплат чи неоподаткованих прибутків. Тож півтора року тому перед директором Волинської дирекції «Укрпошти» Олегом Гавришківим постало нелегке завдання: вивести волинське поштове підприємство на максимально прибутковий рівень, підвищити його імідж, покращити організаційну культуру роботи на підприємстві загалом та відкрити абсолютно нові перспективи розвитку підприємства.
Що вдалося досягнути? Котрі з проблеми досі лишаються невирішеними? Яких «поштових» змін чекати волинянам у новому році? Про це й не тільки – в інтерв’ю з Олегом Маріановичем.
– На першій своїй прес-конференції, що відбулася наступного дня після вашого представлення, ви акцентували на двох основних завданнях: підприємству – більші прибутки, людям – вищі зарплати. Зуміли досягнути поставленої мети?
– У принципі, так. Нам вдалося трішки підняти зарплати (за можливістю). 2014 року за рівнем прибутків Волинська дирекція була третьою в Україні після Київської та Харківської дирекцій. Цього року за загальноукраїнським рейтингом (де враховується цілий перелік критеріїв) тримаємося на шостому місці. Думаю, це досить непогано.
– На лідерські позиції ви піднялися з якого місця?
– Точно не скажу, але знаю, що за попереднього керівника результати були далеко не найкращі. Проте, на мою думку, наскільки б високими сьогодні не були результати, працювати є над чим і завжди треба вдосконалюватися й розвиватися…
– Як вдалося за доволі короткий строк досягнути такого успіху?
– Головне в роботі для кожного підприємства – це праця, взаєморозуміння та злагоджений колектив, і тільки спільними зусиллями можна досягнути високих цілей… Окрім цього, хочу вкотре наголосити, що для ефективної та результативної роботи проводимо вдосконалення вже існуючих послуг – це основна стратегія, що дозволить підтвердити наш статус лідера з надання універсальних поштових послуг для населення та бізнесу, а також розробка та впровадження «новинок», серед яких послуги «страхування на здачу – Медична допомога», додаткове страхування поштових відправлень з оголошеною цінністю та кілька перспективних проектів із надання фінансових послуг спільно з ПУАТ «Фідобанк», ПАТ «Банк Михайлівський», зокрема – оформлення депозитних та кредитних продуктів.
– Попередньо ви наголошували на оптимізації. В чому вона полягала?
– Зменшити витратну частину і збільшити дохідну. Хоча в нашій роботі є моменти, на які ми не можемо вплинути. Приміром, на вибір пенсіонерів, які отримують пенсійні нарахування не у відділеннях поштового зв’язку. Проте зацікавити їх обслуговуванням саме в нас – цілком до снаги. І тут, порівняно з банківськими установами, інформаційно-роз’яснювальна робота поштарів має кращий ефект від реклами.
– Сьогодні інформаційний простір Інтернету пробує витіснити паперового носія інформації (газети, журнали). Поштарі це відчувають?
– Не знаю, як де, але наші працівники навпаки – збільшили кількість передплаченої волинянами періодики. І працюють над подальшим збільшенням обсягів передплати, що у них досить не погано виходить. Завдяки цій роботі та партнерським стосункам із газетами ми маємо додаткову можливість поліпшити матеріальну базу своїх поштових відділень, які за найвищі показники отримують цінні подарунки.
– Втім листами, газетами й посилками ви не обмежуєтеся, і спектр послуг просто вражає!
– Так, ми стараємося йти в ногу з часом. Навіть наші закордонні колеги дивуються фаховості та енергійності наших працівників. Таку послугу, як продаж промислових товарів, деякі країни тільки починають запроваджувати, а ми продовжуємо по максимуму розширювати асортимент, аби повною мірою задовольнити потреби споживачів. Тепер на поштових відділеннях навіть ковбасу можна придбати. А щоб ціна була не вищою, ніж у магазинах, стараємося працювати без посередників, тобто беремо товар напряму у місцевого виробника.
– Підприємство, зрозуміло, отримує від такої діяльності більше прибутків. А листоношам від того є фінансовий зиск?
– Наші працівники отримують, окрім зарплати, додаткову оплату праці від кожної реалізованої продукції. Тобто листоноша, яка вміє та хоче працювати, зможе в кінці місяця отримати непогану премію.
– Коли у волинян гостро постало питання із субсидіями, поштарі теж стали на допомогу…
– Дві тисячі наших працівників зробили справді колосальну роботу. «Укрпошта» Волині рознесла 420 тисяч бланків, проводила роз’яснювальну роботу серед населення про порядок оформлення житлових субсидій. Ми допомагали заповнити необхідні документи для призначення субсидій, у 15-ти тисяч людей прийняли заповнені бланки і переслали їх до управління праці та соціального захисту населення.
– Щойно ви стали директором, як відразу попередили: кадрових змін не уникнути. Багатьох було замінено? Скількох і за що звільнено?
– Кожного працівника я оцінював за результатами його роботи. Навіть якщо людина пенсійного віку, але відмінно справляється зі своїми обов’язками – до таких претензій не маю і не матиму. А коли я бачу байдужість та безініціативність – таких, звісно, замінюю.
– Знаю, ви оперативно реагуєте на всі зауваження клієнтів «Укрпошти». На що найчастіше лунають нарікання?
– Говорячи про місто – найбільшою проблемою є черги клієнтів, які, звичайно, викликають невдоволення. Та ми з розумінням ставимося до всіх зауважень і побажань клієнтів. Упевнений, зуміємо уникнути в майбутньому подібних нарікань. Також хочу зауважити, що ми отримуємо не лише зауваження, але й слова вдячності за нашу працю, що дуже приємно…
– Запорука хорошої роботи – не лише фахова підготовка працівників, але й їхнє матеріальне заохочення. Вдається його забезпечувати?
– Оскільки, як я уже казав, Волинська дирекція «Укрпошти» працює з доволі хорошими прибутками, то ми маємо можливість виплачувати людям премії. Але, звісно, зарплата все одно потребує підвищення і вплинути на це може лише керівництво «Укрпошти».
– Поліпшення матеріального забезпечення поштарів теж треба погоджувати з Києвом?
– Звісно. В нас усе відбувається централізовано. Навіть доставка ковбаси (чи якихось інших продуктів) на поштове відділення мусить узгоджуватися з керівництвом.
– Реалізація побутової техніки за посередництва пошти – теж, вочевидь, ініціатива зі столиці. Стала вона популярною на Волині?
– Запроваджена вона влітку. Тому великої популярності ще не набула. Але для жителів сільської місцевості це досить зручно: листоноша приносить каталог товарів із цінами, й людина, не витрачаючи ні часу, ні грошей на дорогу в місто, невдовзі отримує побутову техніку у своєму ж поштовому відділенні. А ціни, повірте, не вищі, ніж у популярних супермаркетах.
– Невдовзі почнеться сезон різдвяно-новорічних свят. Які новинки приготували своїм клієнтам поштарі Волині?
– Приємним сюрпризом може стати наша послуга «Власна марка». Навіть я сам, дарую друзям, колегам та партнерам марку з їхнім особистим фото чи з логотипом фірми, що є вдалим рекламним інструментом та своєрідною іміджевою родзинкою.
– Послуги діда Мороза і Снігуроньки від «Укрпошти» пропонуватимете?
– Будуть замовлення – буде й Дід Мороз.
– На завершення розмови: яких змін очікувати поштарям Волині у 2016-му?
– Легкої роботи, зразу кажу, не буде. Але тим, хто дійсно старанно працюватиме, стабільність і захищеність гарантую.
– Що ж, дякую за розмову. Хай усе вдається!
Спілкувалася Оксана БУБЕНЩИКОВА.
Фото автора.