«Перша допомога»

У Луцьку відбувся І обласний Молодіжний чемпіонат «Перша допомога на Волині». У ньому взяли участь 17 команд-переможців районних і міських змагань. Учасники надавали першу домедичну допомогу «потерпілим» на п’яти травматичних станціях, складали тести з історії Червоного Хреста та правил надання домедичної допомоги. 
Надзвичайно цікаве і видовищне дійство, а головне дуже потрібне для молоді ігрове змагальне навчання провела обласна організація Товариства Червоного Хреста України за підтримки колег із Любліна. Найкраще з усіма завданнями впоралася команда Луцької міської організації Товариства Червоного Хреста України, яку представляли одинадцятикласники КЗ «Луцький НВК ЗОШ І-ІІІ ст. №7 – природничий ліцей». Вони і завоювали кубок Першого чемпіонату. Друге місце посіла команда Старовижівської районної організації ТЧХУ – НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» смт Стара Вижівка, а третє – журі присудило червонохрестівцям Ківерцівщини, честь яких захищали учні ЗОШ І-ІІІ ст. №4 м. Ківерці. Переможцям, попри кубків, дипломів та світлин організатори вручили ще й комплекти «Акустика». Решті команд у подарунок дісталося по волейбольному м’ячу та флеш-карті, а ще кожен учасник повіз додому особистий приз. Спонсорували призи та цінні подарунки Люблінський Окружний відділ Польського Червоного Хреста. 
Проходив І Молодіжний чемпіонат «Перша допомога на Волині» у Луцькому міському парку культури та відпочинку ім. Лесі Українки. Його урочисто відкрила голова обласної організації Товариства Червоного Хреста України Валентини Пришко за участю представників обласної та міської влади. Делегація Люблінського окружного відділу Польського Червоного Хреста – голова ревізійної комісії Анджей Шуварскі, референт у справах гуманітарної допомоги і першої допомоги Матеуш Чіхого, координатор у справах реклами і здобуття доходів Кшиштоф Якубовскі, волонтери ПЧХ Робера Букочзан, Жерзі та Анна Грагі – забезпечила матеріальну й інформаційно-методичну підтримку.
Організатори розділили учасників на 3 групи. Сам чемпіонат проходив у три етапи. Рятівною, бо того дня було доволі холодно, стала станція відпочинку. Там учасники могли відновити сили,  а ще малювали плакати на червонохресну тематику, переглядали повчальні фільми та фотографувалися. Один із етапів передбачав похід до Луцького зоопарку, тож молодь отримала ще й масу позитивних вражень від споглядання ведмедів, левів і різних диких звірів та пернатих. Найцікавішим виявився етап проходження п’яти травматичних станцій. На кожній із них імітувалися «нещасні випадки» – команді з п’яти учасників потрібно було надати «постраждалим» першу домедичну допомогу. Наталія Домбровська і Марія Іщик (до речі, головний суддя змагань) так майстерно загримували студентів факультету фізичної реабілітації Інституту фізичної культури і здоров’я СНУ ім. Лесі Українки Іванну Медвідь, Віталія Гарбарчука, Віктора Будя, Михайла Вронського, Юрія Смаля, Івана Літовця, Марії Шеремети, Аліни Оліферчук та Владислава Приймачука, що все скидалося на правду. А вже на шостій станції, де на усіх чекали тестові завдання з «Історії Червоного Хреста» та «Першої допомоги», показали ще й високі теоретичні знання. Судді залишилися задоволеними, про що й доповіли усім під час вручення нагород у храмі «Відродження».
Тетяна ГАВРИЛЮК, 
Сергій ЦЮРИЦЬ. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *