На запрошення мера Хелма Якуба Банашека участь у події взяла делегація Луцької міської ради, до складу якої увійшли Надія Бортнік, начальник загального відділу, Федір Шульган, начальник служби у справах дітей, Анастасія Клушина, головний спеціаліст відділу проектної діяльності управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності.
Офіційні заходи розпочалися в Хелмській публічній бібліотеці ім. Марії Пауліни Орсетті. З вітальним словом до присутніх звернулися заступники мера міста Хелм Радослав Внук і Дорота Цеслік, новообрана секретар ради міста Хелм Дорота Рибачук, заступник секретаря ради міста Хелм Малґожата Сокул, а також Почесний Консул України в Хелмі Станіслав Адамяк і Генеральний консул України в Любліні Олег Куць
У квітні цього року в місті Хелм відбулися місцеві вибори, зокрема й до Ради міста. Щоб ознайомити новообраних депутатів каденції 2024-2029 зі співпрацею Хелма з містами-партнерами, представники запрошених делегацій виступили з презентаціями про свої громади, зокрема було заслухано презентації з України (міста Луцьк, Ковель, Миколаїв, Кам’янець-Подільський), Литви (місто Утена), Палестини (місто Бейт-Сахур). Представники делегацій ознайомили присутніх зі сферами життєдіяльності своїх міст і з результатами співпраці в межах налагодженого партнерства з містом Хелм.
Після цього відбулися дискусійні панелі для обговорення планів щодо потенційного співробітництва у сферах культури, молоді, освіти, підприємництва, реалізації проєктів тощо з експертними групами з Адміністрації міста Хелм.
Під час офіційного відкриття заходів із нагоди відзначення Днів міста Хелма президент міста Хелм Якуба Банашек подякував делегаціям із міст-партнерів за прибуття, особливо з тих країн, у яких сьогодні триває війна, і зазначив, що для Хелма їхній візит є дуже важливим. Своєю чергою, представники делегацій міст-партнерів Хелма звернулися до жителів Хелма із вітальним словом та побажаннями.
Для делегацій було також організовано екскурсію в місцеві крейдяні підземелля – це унікальний туристичний об’єкт світового рівня, адже підземні коридори, висічені в крейдяній скелі, простягаються через усе Старе місто, а поклади крейди займають кілька “поверхів” під землею.
Наш кор.
Фото з сайту Луцької міської ради