На вул. Лесі Українки з’явилися мандрівний голубівник. Але чому до незнайомця викликали поліцію?
Три розкішні голуби і картонна коробка. «На корм». «Фото». На пішохідній вулиці обласного центру – «свіжі» гості. Відтак перехожі з цікавістю обертають голови, але класти гроші не дуже то й поспішають. Чи не гості?..
Пробую сфотографувати птахів. І з тіні бічного кафе з’являється господар.
Молодий чоловік представився Артемом. На моє: «А прізвище?» відповів невпевнено: «Звєріч». Документів перевіряти не стала: не поліція ж))) Але виявилося, що поліцію до хлопця вже викликали.
Артем назвався мандрівним голубівником із Чернівців. Має хобі – їздити містами з птахами, заодно спілкуватися з колегами, які розводять голубів і тішити туристів та міщан. Лучани, каже, реагують привітно. Хоча старшого віку жінка у перший день його появи на Лесі Українки викликала поліцію.
«Прийшли, подивилися, поспілкувалися. Дозволили стояти,» – зазначає.
Артем із родини чернівецьких голубівників, удома тримає 360 пар цих птахів. Голубами ще після Другої світової почав займатися його дід Василь. Згодом ¬ – мама Ірина. Тепер – він із дружиною. Коли має час. Поза мандрами Артем – моряк. Бо, крім голубів, серце лежить ще й до кораблів.
«Туристів катаю море,» – усміхається мандрівний голубівник із дипломом Київського профліцею водного транспорту.
У Луцьку живе у друзів. Крім того, що дивує лучан незвичною послугою, заходив у гості і до відомого голубівника обласного центру Петра Пінчука . Його голубник у дворі багатоповерхівки на вул. Винниченка «прописався» вже чимало літ тому.
Зізнається: на світлинах із голубами не заробляє. Розважає лучан. Копійки, які тим часом збирає, згодовує якобинцеві (порода) Жорику, павлінам Аврорі та Амуру.
Олена ЛІВІЦЬКА.
Фото автора.