Якщо перевізники й надалі шукатимуть правди в служителів Феміди, опротестовуючи рішення конкурсного комітету Луцької міської ради, то невдовзі маршрутами будуть розпоряджатися судді, а не чиновники. Та от хто запровадить в обласному центрі електронну систему обліку квитків, наразі невідомо.
Через судову тяганину досі не вирішили, хто буде перевозити лучан на маршрутах №14, №31 та №47, – інформують журналісти «ВолиньPost».
За словами начальника юридичного відділу Луцької міської ради Олександра Рачкова, три місяці тому відбувся конкурс на перевезення. До конкурсу не допустили двох перевізників –АТП «Луцьк» і АТП 10701.
АТП «Луцьк» подало в суд на конкурсний комітет Луцькради через те, що ті незаконно не допустили перевізника до участі в конкурсі. Суд виграли і також виграли конкурс на перевезення, оскільки були єдиним учасником.
«В свою чергу АТП 10701, яке теж не допустили до участі в конкурсі, подало до суду через незаконність такого рішення», – акцентує видання.
«Коли вони були на судах, нічого не говорили, але коли інша фірма виграла, то висловили претензії… 16 серпня відбулося засідання конкурсного комітету, яким було визначено переможця на кількох маршрутах. Суд зупинив дію цього документу і заборонив виконавчому комітету приймати рушення з цього питання», – каже Олександр Рачков.
Тож на адресу міської ради надійшов лист із суду з вимогою зупинити вирішення питання про переможця конкурсу на перевезення до набрання чинності рішення суду.
«Може, нашу комісію замінити судом? Буде визначати, які маршрути, які куди… Ну але є рішення суду, треба його поважати», – поставив риторичнее питання і сам на нього відповів міський голова Микола Романюк.
Тож поки перевезення на спірних маршрутах буде здійснювати попередній переможець конкурсу.
Але в Луцьку невдовзі тема перевізників набере ще більшого розголосу. Як стало відомо з достовірних джерел, перевізники-монополісти подумують про збільшення вартості проїзду до 4.00-4.50 грн. Вони також уперто не мажають обладнувати транспортні засобами електронної системами зчитування інформації не лише з одноразових, але й з багаторазових квитків. Це для бюджету дало б додаткові надходження (бо кожна поїздка легально оплачувалася б!), а для людей – нові зручності, бо за меншу ціну можна було б купувати квитки для проїзду в громадському транспорті (автобуси і тролейбуси) на день, тиждень чи місяць.
Світлана КОМА.
На фото Богдани СТЕЛЬМАХ: адекватні перевізники знають, як привабити пасажира…