Бабусині секрети вдалої консервації

1. Щоб домашня консервація не покривалася цвіллю, здавна застосовували таку хитрість: розсіл зверху присипали гірчичним порошком і покривали тонкою плівкою рослинного масла.
2. Традиційно ми використовуємо в домашньому консервуванні кухонну сіль крупного помелу. Вона не завжди буває хорошої якості, тому ваші банки можуть роздутися, розсіл – помутніти, а овочі – стати м’якими.
Морська сіль – ось секрет вдалих заготовок на зиму. Вона містить набагато менше шкідливого нерозчинного осаду, дозволяє збільшити термін зберігання ваших заготовок на зиму.
3. Зазвичай ми використовуємо при приготуванні маринаду столовий оцет, частіше концентрацією в 9%. Відкриємо секрет вдалого маринаду – краще взяти винний оцет яблучний або настояний на травах. Воду беремо фільтровану, а звичний цукор замінимо коричневим тростинним.
4. Процес стерилізації банок можна максимально спростити: наливаємо в ємності по 2 столові ложки води і ставимо в мікрохвильовку – 2-3-х хвилин буде достатньо.
5. При закрутці банок користуйтеся щільними бляшаними кришками жовтого кольору – вони покриті лаком, що запобігає контакту продуктів з металом і окисленню.
А зручніше використовувати кришки твіст-офф (які з різьбленням), тоді і закаточна машинка не знадобиться.
6. Закупорені банки при охолодженні не ставте на протяг, інакше вони можуть лопнути.
7. Оптимальна відстань між кришкою і вмістом банки – не більше 1,5 см. Це потрібно для того, щоб не було окислення і втрати вітамінів.
Томатні хитрощі
Хочете, щоб ваші помідори зберігалися довго? Консервуйте томати пізніх сортів, залежно від рецепту підійдуть плоди різної зрілості – від зелених і рожевих до червоних.
Вибирайте невеликі щільні помідори одного сорту. Щоб плоди не лопалися, зробіть зубочисткою один тонкий прокол на маківці томату.
Помідори настільки гарні сам по собі, що мудрувати з прянощами не варто. Можете, звичайно, додати часник, кріп, червоний стручковий перець. Але досвідчені кулінари запевняють – крім солі, цукру і горошин чорного перцю нічого у томати класти не варто.
Огіркові секрети
Огірки повинні бути невеликого розміру, з тонкою шкіркою і чорними вусиками. А збирати їх на засолку або маринування потрібно вранці. Тоді вимочування не знадобиться – плоди відразу миють і консервують.
Часник, хрін, чорний перець, лавровий лист – традиційні спеції при заготівлі огірків. Аромат і міцність (щоб хрумтіли) овочам додадуть листя дуба, смородини і вишні.
Листя краще не просто укласти на дно банки. Перекладіть ними плоди, тоді огірочки напевно збережуть свою пружність і щільність.
Якщо огірки з гірчинкою, від неї позбавляємося так: відрізуємо плодоніжки огірків і кладемо овочі на годину в холодну воду.
Солодкі таємниці
Домашня консервація всяких солодощів теж вимагає знання деяких тонкощів:
– варення і компоти з плодів з кісточками не варто зберігати більше року. Кісточка містить синильну кислоту, її вплив небезпечний для центральної нервової системи;
– варення, джем і желе укладаємо в сухі банки. Простерилізовану тару можна висушити в розігрітій духовці;
– варення вимагає часу і терпіння. За один раз його не звариш, потрібно кілька підходів. Якщо вишневе варення готується півгодини, то робимо так: проварюємо за 5 хвилин 6 разів, відстоюючи після кожної варіння. Тоді ягоди не зморщаться;
– найкраще варити варення в посуді з нержавіючої сталі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *