Права осіб з інвалідністю

Юстиція Волині проводить роз’яснювальну роботу щодо трудових прав осіб з інвалідністю. 
Відповідно до вітчизняного законодавства, з метою реалізації творчих і виробничих здібностей осіб з інвалідністю та з урахуванням індивідуальних програм реабілітації їм забезпечується право працювати на підприємствах, в установах, організаціях, а також займатися підприємницькою та іншою трудовою діяльністю, яка не заборонена законом.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов’язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі спеціальні робочі місця. Так, законодавством встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі 4% середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, – у кількості одного робочого місця.
Особам з інвалідністю, які не мають змоги працювати на підприємствах, в установах, організаціях, державна служба зайнятості сприяє у працевлаштуванні з умовою про виконання роботи вдома.
Захист прав, свобод і законних інтересів осіб з інвалідністю забезпечується в судовому або іншому порядку, встановленому законом. Також громадянин має право в судовому порядку оскаржувати рішення органів медико-соціальної експертизи про визнання чи невизнання його особою з інвалідністю.
За словами міністра юстиції Павла Петренка, за порушення прав працівника на працю, в тому числі з ознак дискримінації, передбачені адміністративна та кримінальна відповідальність посадових осіб: «є адмінвідповідальність посадових осіб – відповідні штрафи, та кримінальна відповідальність – обмеження волі конкретних посадових осіб, роботодавця, які спричинили такі порушення прав громадянина».
Богдана ХОМА.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *