90 років тому
Шевченко – не атеїст
«Брехлива совіцька преса трактує Тараса Шевченка як атеїста. Коли після ріжних переслідувань він опинився на засланні, то одною з перших просьб до товаришів було переслати йому Святу Біблію та твори Фоми Кемпійського «Про наслідування Христа»… «Жахлива безнадійність, така жахлива, що одна християнська філософія спроможна боротися з нею. Єдина втіха тепер для мене – Свята Євангелія. Я читаю її щодня, щогодини», – написав він друзям».
(«Духовний сіяч», 1929 р.).
60 років тому
Лєнін в інтернаті
«Справжнім центром патріотичного виховання трудящих стало відкриття у школі-інтернаті Сенкевичівки кімнати-музею В. І. Лєніна. Тут зібрано понад 1000 експонатів про вождя та його бойових соратників. Члени ради кімнати-музею листуються з Центральним музеєм В. І. Лєніна в Москві, а також його філіалами в Ульяновську, Києві, Казані, Львові. Цінні експонати надійшли сюди також із музеїв Лондона, Праги, Парижа».
(«Радянська Волинь», 1969 р.).
На фото з архіву: середня школа-інтернат в смт Сенкевичівка, де відкрили кімнату-музей вождя.
10 років тому
«Беркут» і «Волиньторф»
«Прокурор Волинської області Андрій Гіль, начальник УМВСУ у Волинській області Віктор Швидкий і представник Міністра МВС України Юрій Луценко в області, депутат Луцької міськради від «Нашої України» Антон Цісарук провели прес-конференцію, де серед іншого відреагували на критичну публікацію «Волинської газети» «Беркут» – під дверима суду!». Силовики пояснили, що «кримінальна справа по «Волиньторфу» народилася в процесі розслідування розкрадання бюджетних коштів під час реконструкції Ковельського і Калинівського (Рівненська обл.) заводів на суму 2 млн грн». Правоохоронці настоювали, що їхнє рішення про протиправне застосування «Беркута» в Апеляційному суді Волинської області, який затримав директора «Волиньторфу» Леоніда Ятчука одразу після рішення про зміну йому запобіжного заходу з тримання під вартою на підписку про невиїзд, було правильним».
(«Волинська газета», 2009 р.).
Підготував Сергій ШРАМЧУК.