Сторінками минулого 26.09.2019

30 років тому
«Відстріл» комуністів
«Зустріч із нагоди Дня преси (в часи СССР відзначався 5 травня, на честь виходу першого номера більшовицької газети «Правда», – авт.). Керівництво обкому партії вже не критикувало журналістів, це вклали в уста промовців. Особливо старався керівник облрадіо. Мовляв, чому в пресі зник привабливий образ комуніста, а йде їхній «відстріл»? ІФ ось вийшли фотографуватися біля входу в обком. Відчуваю, ззаду хтось обнімає. Повертаюсь – перший секретар обкому Леонід Павленко! І при всіх, щоб чули: «Ми будемо дружити!». Оце поворот! Андрій Бондарчук».
(«Правда Украины», 1989 р.).
20 років тому
Референдум за назву
«Напередодні 800-річчя Галицько-Волинського князівства Володимир-Волинська міська рада вирішила провести 31 жовтня, одночасно з виборами Президента України, місцевий референдум щодо відновлення історичної назви міста – Володимир. Про це мають сказати не лише міські, але й сільські жителі».
(«Досвітня зоря», 1999 р.).
10 років тому
Вшанували рухівців
«З нагоди 20-річчя створення Крайової організації НРУ відбулися урочистості, під час яких перші особи облдержадміністрації та облради зустрілися з учасниками становлення Народного Руху за Перебудову. А згодом делегація в складі 42 осіб побувала в столиці, де на велелюдному зібранні виступив Президент України Віктор Ющенко і вручив подяку глави держави кожному учасникові Установчих зборів Руху, особливо відзначивши визначну роль у становленні державності Героя України В’ячеслава Чорновола на ідейного наставника НРУ Олеся Гончара».
(«Волинська газета», 2009 р.).
5 років тому
Повернулися з пекла
«Кардинально змінилося ставлення волинян до міліціонерів, яких у лютому закидували бруківкою, а у вересні зустрічали з квітами. 30 офіцерів та сержантів роти патрульної служби особливого призначення «Світязь» під командуванням Олександра Фацевича повернулися після боїв під Іловайськом, де потрапили в справжнісіньке пекло. Доля ще 7 міліціонерів залишається невідомою. «Волинські міліціонери разом із бійцями тер оборони та «Донбасом» добу тримали оборону чотирьох багатоповерхівок, а коли закінчилися набої, вирішили здатися в полон… Російські десантники до українців ставилися добре, зізнавалися, що їх змушують воювати. Але якби не здалися, ми б усі загинули», – розповів Олександр Фацевич.
(«Волинська газета», 2014 р.).
На фото «Історичної правди»: бійці роти «Світязь» із пораненим побратимом у школі №4 м. Іловайська.
Підготував  Сергій ШРАМЧУК.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *