Без категорії

Пончики від… Оксани Білозір

 

Народна артистка України, депутатка чотирьох скликань Верховної Ради України Оксана Білозір побувала в Шацьку. 
Не як співачка і політикиня, а як офіційний посол бренду в Україні Програми «IMTD» (USA) – нового пілотного проєкту, який починає працювати в нашій державі. До того ж – власноруч зліпила знаменитий шацький пончик. 
А зустріч із нею розпочалася у Шацькому лісовому коледжі імені Валентина Сулька. Саме там Оксана Володимирівна презентувала міжнародну програму «Оздоровлення економіки України», у рамках якої і передбачається співпраця північно-американської структури з об’єднаними територіальними громадами.
Представників офіційної делегації «IMTD International» зустріли в селищі урочисто і тепло. Людмила Цевух, в. о. голови Шацької селищної ради, під час знайомства висловила надію, що проєкт викличе живий інтерес у жителів громади.
– Шацький край – це благодатна земля, що славиться унікальними природними багатствами. Вони мають працювати на людей і на громаду. Саме тому Шацька ОТГ – одна з перших у нашому всеукраїнському турі з презентації програми, – зазначила Оксана Білозір.
«IMDT» (USA) – це миротворча компанія з США, яка працює через благодійні фонди та донорські організації в «країнах ризику», де природні катаклізми та війни, тому Україна, разом із Грузією і Молдовою, потрапляє в поле її інтересу. Зі слів Оксани Володимирівни, проєкт спрямований на фінансову та експертну допомогу представникам малого та середнього бізнесу. Його унікальність полягає в тому, що він має свої міжнародні ринки збуту, тому продукція, в яку інвестує організація, має можливість відразу продаватися на цих ринках. 
«Адже саме це і є найбільшою проблемою для малого та середнього бізнесу», – зауважила офіційний посол бренду в Україні.
Голова правління програми Роман Бендас відзначив, що в багатьох присутніх після презентації може зникнути сон. Люди бізнесу не вірять, що будь-хто з них може отримати донорські кошти, які їм не треба буде повертати.
– На жаль, в Україні населення не проінформоване про такий вид фінансування, як гранти. Це не інвестиція, не кредит – це благодійні кошти, які ніхто вимагати назад не буде. Бери, використовуй і просто звітуй, що вони витрачені на корисну для громади справу, – розповів Роман Бендас.
Що ж вимагає від організації донор, який фінансує проєкт? Три речі: прозорість використання коштів, захист ресурсів і звітність. Отримати фінансування може кожен, для кого мотивацією для започаткування власної справи є загальносуспільна користь, а не бажання наживи. Самих же донорських організацій, що надають громадянам та організаціям на некомерційній безповоротній основі необхідні додаткові ресурси різного виду, на цілі, спрямовані на благо суспільства, є в світі 250 тис.
– Якщо людина випікає смачні коржики і хоче зробити на цьому бізнес, ми можемо дати їй піч, пакувальну машину та інше обладнання – на суму до 20 тис. доларів США. Та головне – ми забезпечимо їй вихід на міжнародні ринки, і українськими коржиками будуть ласувати, скажімо, в Африці, – зазначила Оксана Білозір.
Організація гарантує українським бізнесменам надійний захист від рейдерів та інших осіб, які чинять незаконні дії чи перешкоджають підприємницькій діяльності. Для цього в Україні створена служба безпеки, яка напряму співпрацює з міжнародною правоохоронною системою. Серед обов’язків структури – нагляд за стабільним функціонуванням справи, боротьба з корупцією.
Під час зустрічі учасники переглянули фільм, де місцеві підприємці Петро Зуб і Василь Денисовець розповіли про започатковані власні справи, описали проблеми, з якими стикаються відповідно в галузях розвитку туризму і вирощування ягід лохини. 
Власник агросадиби Андрій Панасюк змалював перспективи туристичного бізнесу. 
Як чудовий приклад популяризації краю на екрані показали одне з найбільш відвідуваних туристами місць – розплідник диких кабанів, створений силами ДП «Шацьке УДЛГ».
Програмою зацікавився шацький підприємець Іван Оліферчук, котрий будує базу відпочинку з басейном в урочищі Гряда і планує приймати туристів цілорічно, а не лише влітку. Аби стати членом міжнародної кооперації, йому порадили звернутися до представниці Споживчого товариства «IMTD International» на Волині Вероніки Романович і заповнити відповідну анкету.
Завершилася зустріч майстер-класом з випікання пончиків, який відбувся в Шацькому МБК (директорка Ніна Вирович). Оксана Білозір разом із майстринею Тетяною Гаврось наліпили і насмажили пончиків із лохиною. До майстер-класу долучилися всі охочі: очільниця Шацької ОТГ Людмила Цевух, голова райради Сергій Карпук, депутат облради Михайло Імберовський та інші.
«Цей диво-смаколик з унікальною начинкою повинен стати родзинкою вашого чудового озерного краю і славити його в Україні і за її межами, – підсумувала Оксана Білозір. – Розвивайтеся, вдосконалюйтеся, ставайте учасниками проєкту, бо направду його можливості – безмежні. І пам’ятайте, що бідні люди багатої країни не побудують.
Мирослава ЦЮП’ЯХ.

На фото авторки: Ніна Вирович зустрічає Оксану Білозір шацькими пончиками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *