Польща у разі війни на НАТО не розраховує?!

1 вересня виповниться чергова офіційна річниця початку Другої світової війни, коли в 1939 році гітлерівська Німеччина, а 17 вересня сталінський союз напали на Польщу. У час чергової агресії східного окупанта на Україну в РП всерйоз задумуються, чи допоможе їм НАТО. А тому виділяють найбільше в Альянсі грошей на оборону власними силами!

«Польське радіо» з цього приводу зазначає:

«Видання «Frankfurter Rundschau» пише, що 85-та річниця вторгнення Німеччини в Польщу затьмарена війною в Україні та побоюваннями поляків щодо її ескалації. Польща виділяє 4%. ВВП на оборону, наче сподівається лише сама на себе у разі війни – наголошено.

Німецьке видання зазначає, що Польща хоче надовго перевищити ціль НАТО у 2% – «начебто була би сама в разі війни і не могла розраховувати на договірну підтримку своїх партнерів по альянсу (…). Так, ніби могла би бути зраджена, як це сталося після 1 вересня 1939 року, коли Франція та Велика Британія не прийшли на допомогу Польщі, незважаючи на попередні обіцянки.

За оцінками, навіть через 85 років після нападу Німеччини на Польщу відносини між двома країнами все ще складні. На думку журналістів, будівництво Польсько-німецького дому в Берліні має уможливити «нову форму пам’яті». Також було наголошено, що ідея Польсько-німецького дому «виникла незважаючи на або, можливо, завдяки «льодовиковому періоду», який майже безперервно панував між двома країнами у 2015-2023 роках, коли ПіС перебував у влади в Польщі».

Газета з Франкфурта-на-Майні нагадала про претензії уряду Об’єднаних правих щодо військових репарацій. Потім, зі зміною влади в Польщі у 2023 році, ці вимоги – як зазначено – були відкладені. «Варшава відмовилася від репарацій, але хотіла б бачити якусь компенсацію», – наголошується.

Для Берліна проект Польсько-німецького дому є однією з форм компенсації Польщі. Йдеться про «інформування людей у ​​Німеччині про те, що відбувалося в Польщі в той час. Тому що німці відносно добре поінформовані про Голокост, але багато хто не знає, наскільки жорстокою була окупація в Польщі», – сказала депутатка Бундестагу Нике Славік («Зелені»), яка має польське коріння».

Як відомо, 85 років тому Волинь перебувала під контролем Польщі, тож наші пращури-українці тоді воювали проти гітлерівських окупантів.

Роман УСТИМЧУК.

На фото з архіву: початок Другої світової війни  у виконанні нацистів і комуністів, 1939 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *