Або безневинні, або докази провини ялові. Чи суд найгуманніший у світі?

Суд Маневичі виправдав колишній керівників міліції Ратне Волинь

Судова справа проти двох колишніх правоохоронців із Волинської області, яких звинувачували в корупції, завершилася виправдувальним вироком у суді. Після понад десяти років розгляду на всіх рівнях служителі Феміди дійшли висновку, що докази у справі є недостатніми для підтвердження вини колишніх міліціонерів… А як тоді відповідатимуть за всю цю катавасію прокурори, які порушували та розслідували цю справу?
Цими днями у Маневицькому районному суді відбулося «фінальне» засідання. ІА «ВолиньPost» нагадує, як усе починалося:
«Слідство встановило, що в липні 2014 року тодішній заступник начальника Ратнівського райвідділу УМВС на прізвище Бандура дізнався про перевезення тютюнових виробів територією району до українсько-білоруського кордону. Але замість того, аби діяти в межах закону, він вирішив використати цю інформацію для власного збагачення.
Через кілька днів Бандура безпідставно зупинив необхідний автомобіль і почав вимагати від водія 700 доларів США – за безперешкодний проїзд вантажу через місцевість. Водій, остерігаючись проблем, погодився, і вже за кілька днів привіз гроші.
До нехитрої схеми заробітку долучився і керівник Бандури – тодішній начальник райвідділу Андрій Деркач. Разом вони узгодили «тарифи» на проїзд: 100 доларів за вантажівку, 50 – за легкову автівку. Гроші встигли взяти кілька разів, але 12 серпня правоохоронців затримали на гарячому співробітники СБУ, з черговим хабарем у 400 доларів.
Обох міліціонерів звинуватили в одержанні неправомірної вигоди за попередньою змовою групою осіб.
Після затримання історія набула розголосу. ЗМІ повідомляли, що начальника Деркача виправдали вже за пів року, тоді як його заступника Бандуру засудили на 5 років. Його одразу звільнили, а керівника відсторонили лише на два місяці.
Тоді в прокуратурі казали, що готуватимуть апеляцію і вимагатимуть, аби правоохоронців покарали однаково. Ймовірно, так і сталося. Адже судова тяганина продовжилася ще на довгі роки. За цей час сторона обвинувачення представила чимало доказів. Але суд вирішив: їх недостатньо. Під час останнього судового слухання суд постановив, що докази, зібрані під час розслідування, не підтверджують провини Бандури й Деркача».
Обидва обвинувачені теж свою провину не визнавали. Деркач взагалі заперечував факт отримання будь-яких грошей, а Бандура розповів свою версію. Він заявив, що мав справу з перевізником лише тому, що замовив у нього сільгосптехніку з Білорусі – прес-підбирач для батька. За це заплатив 3500 доларів США. Техніку так і не отримав, тож начебто повертав гроші частинами. Саме ці передачі і були сприйняті як хабар.
І що ж у «сухому залишку»?

«Після всіх слухань суд постановив Бандуру та Деркача визнати невинуватим у пред’явленому обвинуваченні та виправдати за недоведеністю доказів. Цікаво, що згідно з інформацією у вироку, сьогодні колишній заступник Бандура є непрацюючим, а його ексначальник Деркач проходить військову службу», – пише ІА «ВолиньPost».

Отже, якщо судовий вердикт вступить у законну силу, то тоді обвинувачені можуть піти ще далі та вимагати компенсації за незаконне звільнення з посад. І тоді виникають запитання до компетенції оперативників із СБУ і слідчих із прокуратури: безневинних запідозрили?

Роман УСТИМЧУК.

На фото порталу «Район. Ратне»: під час представлення начальником ГУ Нацполіції Волині Юрієм Крошком керівників поліцейських структур у Ковельському районі, зокрема, і на Ратнівщині, 2021 рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *