«Акція Вісла’47: комуністична етнічна чистка»

Гжегож Мотика премія імені Єжи Гедройця

Відзнаку імені Єжи Ґедройця вручили під час урочистої інавгурації 80-го навчального року в Університеті Марії Кюрі-Склодовської у польському місті Любліні раніше одному з антиукраїнських дослідників.

Цьогоріч на здобуття премії було висунуто 12 книжок. Професор Ґжеґож Мотика отримав нагороду імені Єжи Ґедройця та грошову премію у розмірі 25 000 злотих за монографію  «Акція Вісла’47: комуністична етнічна чистка».

Важливо, що раніше цей дослідник займав антиукраїнську позицію щодо перебігу міжнаціонального конфлікту між поляками та українцями під час Другої світової війни. А тепер обрав розсудливу позицію, побудовану на історичних фактах.

Ґжеґож Мотика, висловлюючи вдячність за відзнаку, підкреслив, що редактор Єжи Ґедройць приділив багато уваги операції «Вісла» щодо примусового виселення комуністичними окупантами зі своїх земель у Люблінському воєводстві сотень тисяч православних українців, а його журнали опублікували перші чесні праці про цю акцію.

Премія імені Єжи Ґедройця – гуманітарна премія, заснована 2001 року сенатом університету ім. Марії Кюрі-Склодовської в місті Любліні. Присуджується за дослідження паризької спадщини польського часопису «Культура» або за творче продовження ідей Єжи Ґедройця, який в часи «Холодної війни» передбачав крах ссср, відновлення незалежності окупованих москвою держав і необхідність толерантного ставлення народів один до одного.

Остап КАЛИНА.

На фото «Історичної правди» та «Вікіпедії»: Ґжеґож Мотика; виселення українців комуністичними окупантами під час каральної операції «Вісла»; Єжи Гедройць (справа) у 1999 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *