Олександр Башкаленко потурбувався про пункт обігріву та їжу для учасників луцького Євромайдану.
27 листопада студенти луцьких вишів та ПТНЗ вийшли на Театральну площу обласного центру, аби підтримати євроінтеграційний курс України попри 5-градусний мороз. Влада ж потурбувалася, аби біля майдану діяв пункт обігріву, аби учасники мітингу змогли зігрітися чаєм, поїсти каші. Поблизу сцени, довкола якої гуртувалася молодь, стояла і швидка.
По обіді на театральну площу прибув перший заступник голови облдержадміністрації, керівник облорганізації Партії регіонів Олександр Башкаленко. Зізнався: прийшов, аби пересвідчитися, що пункт обігріву, який з’явився тут за його розпорядженням, діє, що молоді люди, які прийшли на майдан висловити свою позицію, змогли скористатися його послугами. Студенти не ігнорували нагодою перекусити й зігрітися, залюбки смакували кашею та чаєм.
«Вранці, о 7-й годині, їхав на роботу, глянув на термометр: мінус чотири! Спинився: стоять діти, мерзнуть. Питаю: як може бути так, що нема ні чаю, ні харчів? Приїхав на роботу, терміново прийняв рішення – і зараз ви бачите: намет стоїть», – розповів Олександр Башкаленко.
За словами першого заступника голови облдержадміністрації, «влада не ділить людей за їхніми поглядами»: «Це – наші люди! Тому ми будемо їм допомагати. Швидка та пункт обігріву будуть тут стільки, скільки треба».
Представник виконавчої влади поспілкувався з молоддю і подякував тим, хто прийшов на Театральний майдан у Луцьку:
«Я вважаю, що Євромайдан – це підтримка дій нашого Президента». Вибір зроблено. Ми стоїмо на шляху євроінтеграції. Єдине, що коли почали наближатися до підписання Асоціації з Євросоюзом (а Верховній Раді України залишилося прийняти тільки два закони – про прокуратуру і щодо виборчого законодавства) і підійшли конкретно до цих питань, то зрозуміли: втратили біля 40 мільярдів. Ми задаємо чітке питання: як компенсувати це? При входженні в європейську спільноту (і це абсолютно нормально) треба якась підтримка на період адаптації. Ми ж не просимо дати нам гроші, а говоримо: є люди і ми повинні компенсувати їм втрати у заробітній платі, соціальних пільгах тощо».
«Так, ми зробили однозначний вибір. І це – європейський шлях! Але сьогодні ми повинні думати перш за все про державу. Я переконаний, що ми зрештою таки підпишемо Угоду про Асоціацію з ЄС. Чи станеться це зараз, чи через півроку, але вже будуть чітко означені умови. Вдумайтесь: Польща, яка вступила до ЄС, за ці отроки отримала майже 83 мільярди підтримки. При тому, що вони мали 48 мільярдів загального боргу, який був списаний Європейським союзом як компенсація за входження до ЄС,» – аргументує Олександр Башкаленко.
Свою позицію як першого заступника голови облдержадміністрації, як керівника Партії регіонів Олександр Костянтинович означив під час перебування на Євромайдані у Луцьку: «Ми підтримуємо нашого Президента в тому, що альтернативи курсу на євроінтеграцію у нас нема! За великим рахунком ми вже в Європі. Треба лишень адаптуватися».
Представник влади висловив вдячність волинянам за небайдужість до долі країни.
Наш кор.
Альтернативи євроінтеграції немає
